نماینده مردم لرستان در خبرگان رهبری گفت: بزرگترین تکلیف ما در عالم خودسازی است، اگر کسی در خط اسلام و قرآن و پیامبر و امامان و ولی فقیه وارد شد رستگار خواهد شد، برای خودسازی باید هر روز انس با قرآن داشته باشیم و از ارتباط با ائمه اطهار و امام حسین(ع) در زندگی دریغ نکنیم.

به گزارش خبر افلاک ، آیت‌الله هاشم نیازی ظهر امروز در آیین افتتاحیه طرح کشوری «حامیم» نهاد رهبری در دانشگاه که در دانشگاه آزاد  آغاز شده است، افزود: یکی از سرمایه‌های اصلی خودسازی، ارتباط با ائمه اطهار است.

وی اظهار داشت: گریه برای امام حسین(ع) هر غم و غصه و ناراحتی را رفع می‌کند، اثر گریه برای امام حسین(ع) ماندگار و سرنوشت است.

نماینده مردم لرستان در خبرگان رهبری گفت: کسی که با ائمه اطهار و امام حسین(ع) همراه شود، ثروتمندترین انسان عالم است.

آیت‌الله نیازی افزود: ارتباط با ائمه اطهار و امام حسین(ع) باعث نشاط و شادابی می‌شود، پس دانشجویان با قرائت زیارت عاشورا نشاط و شادی را برای خود به ارمغان بیاورند، امام خمینی(ره) نیز شروع کار هر روزش با قرائت زیارت عاشورا بود.

وی اظهار داشت: در مشکلات اجتماعی و فردی به ائمه اطهار نیاز داریم، ریشه همه خطاها دوست داشتن دنیا است، اگر بتوانیم حب دنیا را از خود دور کنیم، رستگار خواهیم شد.

نماینده مردم لرستان در خبرگان رهبری گفت: ریشه همه غصه‌ها و اندوه‌ها حب دنیا است، اگر حب دنیا از دل بیرون برود هیچ ناراحتی و غصه‌ای نخواهیم داشت.

آیت‌الله نیازی افزود:  برای عبور از عشق مجازی و پیوستن به عشق حقیقی باید از دنیا و رنگ و لعاب آن گذشت و راه راست را پیدا کرد، اگر بخواهیم راهی به محبت خداوند پیدا کنیم باید به سیره پیامبر و امامان و ولایت فقیه وارد شویم.

وی اظهار داشت: بزرگترین تکلیف ما در عالم خودسازی است، اگر کسی در خط اسلام و قرآن و پیامبر و امامان و ولی فقیه وارد شد رستگار خواهد شد، برای خودسازی باید هر روز انس با قرآن داشته باشیم و از ارتباط با ائمه اطهار و امام حسین(ع) در زندگی دریغ نکنیم.

نماینده مردم لرستان در خبرگان رهبری افزود: نماز اول وقت و گریه بر امام حسین(ع) و خواندن نماز شب از راه‌های رستگاری در دنیا و آخرت است.

آیت الله نیازی افزود: ارتباط با امام زمان (عج) را نیز مد نظر داشته باشیم، یاد امام زمان(عج) و توسل به آن حضرت باعث رفع مشکلات جامعه می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس