رهبران با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اهداف استکبار، ایجاد ناامنی است، گفت: دشمنان سعی می کنند از این فرصت برای موج سواری استفاده کنند بنابراین بازگشت ثبات و امنیت در عراق به نفع منطقه و مردم عراق است.

به گزارش خبر افلاک ، همایون رهبران با اشاره به تحولات اخیر در عراق اظهار داشت: در مورد تحولات اخیر در عراق باید به زمانی برگشت که استعفای دسته جمعی طرفداران جریان سائرون که حزب مقتدی صدر را تشکیل می دهند، تلاش کردند تا مجلس را منحل کنند ولی چون با مخالفت سایر جریانهای عراق روبرو شدند، به بن بست خوردند.

وی افزود: هم شخصیت مقتدی صدر و هم جریان حامی وی به دنبال نمایش قدرت هستند که بگویند در انحلال پارلمان نقشی مهم دارند ولی موفق نشدند، اگرچه مقتدی صدراعلام کرد که می خواهد از فضای سیاسی کناره گیری کند و به نوعی قصد داشت تا اعتراض خود را نشان دهد ولی این صحبت برای بار اول نیست که مطرح می شود و تاکنون چندین بار این موضوع را مطرح کرده است.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: هدف اصلی مقتدی صدر، امتیازگیری از تحولات عراق است و می خواهد نشان دهد که باید به خواسته هایش توجه شود و در غیر این صورت جریان حامی او در کشور اثرگذار است.

رهبران عنوان کرد: مقتدی صدر در برخی از موارد، منافع خود را بر منافع کشور ترجیح می دهد و همین سبب بروز مشکلاتی می شود.

کارشناس مسائل سیاسی خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین اهداف استکبار، ایجاد ناامنی است و دشمنان سعی می کنند از این فرصت برای موج سواری استفاده کنند و بازگشت ثبات و امنیت در عراق به نفع منطقه و مردم عراق است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک