اسلامی با بیان اینکه فناوری هسته ای مولفه قدرت است، گفت: غرب تلاش می کند صلح آمیز بودن هسته ای ایران را زیر سوال ببرد.

به گزارش خبرافلاک ، محمد اسلامی صبح امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در لرستان اظهار داشت: بحث هسته ای دامنه گسترده ای دارد که تاثیر گذاری عمده به همراه داشته و برای پیشبرد سایر علوم، پیشبرد توسعه ای آن فوق العاده است اما نکته اصلی که آنها به شدت مخالف هستند این است که ما چرخه سوخت داشته باشیم چرا که این چرخه سوخت است که می تواند اساسا بدون وابستگی کار را پیش برد و این کشورها سعی دارند تا این موضوع را در انحصار خود نگه دارند.

وی افزود: شیطنت و خباثت و فتنه ای که راه انداختند با سردستگی منافقان در راستای شکل گیری صنعت هسته ای، همین موارد اتهامی است که با محوریت اسرائیل فشار می آورند و با همین غوغاسازی تلاش دارند تا صلح آمیز بودن هسته ای ایران را زیر سوال ببرند.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: روزانه اسرائیل در مورد برنامه اتمی ایران صحبت می کند در حالی که غیر از پنج قدرتی که دسترسی به این مهم دارند، اسرائیل، هند، پاکستان و کره شمالی هم این را در اختیار دارند، آنها به کره شمالی گیر می دهند اما به بقیه کاری ندارند که در راستای بازرسی حرف بزنند و جرات بازرسی در اسرائیل را ندارند ولی حرف های آنها علیه ما را تکرار می کنند.

اسلامی بیان کرد: اگرچه آنها تلاش می کنند تا برای تک قطبی اقدام نمایند اما سعی شده تا جایی که ممکن و میسر بوده تصویری متفاوت از انرژی هسته ای و فناوری را به جامعه خود ارائه دهیم به طوری که چند روز پیش از یک برنامه رونمایی شد که پیشرفته ترین سامانه که برای پرتو دهی مواد غذایی و محصولات کشاورزی و حبوبات است و با تکیه بر توان و باور توانستیم به این مهم دست پیدا کنیم.

وی بیان کرد: در بحث های آب و خاک، کشاورزی و محیط زیست سلامت یک دامنه گسترده ای از فعالیت ها آغاز و هدفگذاری شده که در حوزه پلاسمای سرد که دستاورد بزرگی است، الان در این فرصت نتیجه تحقیقات پلاسما به سامانه تبدیل شده و برای درمان سرطان، پلاسما تراپی راه اندازی  کردیم که برای اولین بار سه نفر از بانوان تحت پلاسما قرار داده شد که بیشتر برای سرطان سینه استفاده می شود و بدون عوارض جانبی است.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه تاثیرات فناوری در بسیاری از حوزه ها مشهود است، گفت: اگرچه گفته می شود آب سنگین برای بمب اتم است ولی این از مهمترین تحول اساسی و دگرگون کننده سیستم دارویی در دنیا است و این سیستم داروهای شیمیایی که یک تجارت بزرگی را به وجود آورده و این سریع ترین دستاوردهاست، در بحث غربالگری نوزادان، این آینده بچه وقتی در همین سن با تغذیه درمان می شود عمری بیماری را تحمیل نمی کند و این نمونه ای از دستاورد حوزه فناوری است.

اسلامی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه بحث هسته ای قدرت ساز است و مولفه قدرت محسوب می شود، آنها برنمی تابند و جمهوری اسلامی ایران از این مرز عبور کرده که ظرفیتها در حال گسترس است.

وی با اشاره به نیروگاه ها و برق بیان کرد: از همه مهمتر موضوع برق است که هدفگذاری ۱۰ هزار مگاوات کردیم و ساخت نیروگاه ها که بومی کار انجام شود و کار را به جایی ببریم که جمهوری اسلامی ایران خودش طراح و سازنده  نیروگاه باشد و در این راستا نیروی انسانی خوب و پرتوان نیز وجود دارد.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: برای رفع آفت های محصولات کشاورزی از طریق فناوری هسته ای می توان خدماتی را ارائه داد و در لرستان جذابیت علمی و فناوری را افزایش دهیم و می تواند توسعه اشتغال رخ دهد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک