گاهی اوقات هجوم افکار قبل از خواب مشکلاتی را ایجاد می‌کند در این گزارش به چند راهکار برای حل این معضل اشاره می‌کنیم.

به گزارش خبر افلاک ، وقتی در پایان یک روز خسته کننده به رختخواب میروید و استراحت میکنید، افکاری به سراغ شما می آیند و ممکن است این موضوع فرایند خواب را برای شما دشوار کند. نتیجه نهایی هجوم افکار این است که شما بیشتر از آنچه میخواهید، میخوابید و یا با احساس خستگی و گیجی از خواب بیدار می شوید.

خوشبختانه، نحوه جلوگیری از فکر کردن بیش از حد در شب چندان دشوار نیست، زیرا چندین روش آزمایش شده وجود دارد که به شما کمک می کند تا ذهن خود را قبل از خواب کنترل کنید. دانشمندان می گویند علت هجوم افکار قبل از خواب به این دلیل است که این زمان تنها دور‌های است که در آن انسان‌ها واقعا استراحت می کنند، زیرا در طول روز مشغله بیشتری دارند، بنابراین مغز شما قبل از خواب برای پردازش و ذخیره اطلاعات استفاده می کند، زیرا شما در طول روز آن را نادیده گرفته اید.

زمانی را برای استراحت اختصاص دهید

یکی از مکانیسم‌های درمانی این است که هر روز به خودتان زمان استراحت بدهید تا از فکر کردن بیش از حد قبل از خواب جلوگیری کنید. به عبارت دیگر، میتوانید هر چند ساعت یک بار به خود استراحت دهید که این موضوع میتواند زمان زیادی را که در شب فکر می کنید کاهش دهد. همچنین می توانید یک ساعت قبل از رفتن به رختخواب، زمانی را برای مطالعه، انجام یوگا، دعا، مدیتیشن و تمرینات تنفسی اختصاص دهید.

افکار خود را به اشتراک بگذارید

با به اشتراک گذاشتن افکار و صحبت با شریک زندگی، دوست یا اعضای خانواده میتوان از فکر کردن بیش از حد در شب جلوگیری کرد، این موضوع باعث میشود احساس بهتری داشته باشید و برای افکاری که در شب به ذهن شما هجوم میآورند، راهی پیدا کنند.

افکار مثبت را به یاد بیاورید

به یاد آوردن افکار مثبت قبل از خواب، مانند زیباترین چیز‌های زندگی شما و حذف مشکلات و افکار ناخواسته، به شما احساس راحتی و آرامش روانی میدهد که معمولاً این احساس شما را به خواب عمیقی فرو میبرد.


بیشتر بخوانید

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان