رییس کل دادگستری لرستان گفت: با توجه به وجود فرهنگ صلح و سازش مبتنی بر گرایش‌های قبیله‌ای و طایفه‌ای و شناخت افراد نسبت به همدیگر،۴۲ درصد پرونده‌های شورای حل اختلاف استان منجر به صلح و سازش شده است.

به گزارش خبر افلاک ، محمد رزم گفت: در لرستان طی سه سال اخیر ۶۰ فقره قتل عمدی ختم به صلح و سازش شده است.
وی گفت: جامعه ما نیازمند انسجام و صلح است. تعداد زیادی پرونده قتل عمدی وجود دارد که ناشی از آستانه پایین افراد است.
رییس کل دادگستری لرستان، صلح و سازش را موجب وحدت در جامعه خواند و گفت: صلح و سازش ضمن جلوگیری از تفرقه و همچنین تقویت جامعه اسلامی، موجب کاهش پرونده‌های ورودی به دادگستری و کاهش مراجعات مردم نیز می‌شود.
رزم، فرهنگ‌سازی صبر را وظیفه همگانی و نه مربوط به فرد و قشر خاصی دانست و افزود: بدون تردید صلح و سازش نیت و انگیزه قوی می‌خواهد که این مهم در جهت‌دهی اعمال انسان نتیجه‌بخش است.

وی با بیان اینکه همایش صلح یاران در راستای اجرای اساس نامه ستاد ملی صبر و شیوه نامه مشارکت گروه‌های مردمی است، افزود: به دنبال فرهنگ‌سازی صلح و سازش در جامعه هستیم، همچنان‌که صبر کردن مورد تاکید آیات و روایات معصومین و همچنین بزرگان انقلاب اسلامی است.

رییس کل دادگستری لرستان، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته دولت، گفت: شهیدان رجایی و باهنر از عناصر برگزیده و برجسته کشور و از یاران خدوم و دلسوز انقلاب و نظام بودند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان