رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: باید پلیس فضای سبز راه‌اندازی شده و در هر منطقه دو یا چند نفر به عنوان پلیس فضای سبز حضور داشته واز بروز تخلفات پیشگیری و آنها راگزارش نمایند.

به گزارش خبر افلاک ، کرم نعمتی در جلسه شورای شهر خرم‌آباد گفت: باید پلیس فضای سبز راه‌اندازی شده و در هر منطقه دو یا چند نفر به عنوان پلیس فضای سبز حضور داشته و از بروز تخلفات پیشگیری کرده و آن‌ها را گزارش نمایند.

وی افزود: اگر افرادی که مبادرت به قطع یا هرس غیرقانونی و غیراصولی درختان می‌کنند جریمه شوند به طور حتم از بروز اتفاقات و تخلفات مشابه بعدی پیشگیری به عمل خواهد آمد اما متاسفانه دیده می‌شود که در این خصوص ضعیف عمل شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد طرح راه‌اندازی پلیس فضای سبز را پیشنهاد داد و گفت: باید پلیس فضای سبز راه‌اندازی شده و در هر منطقه دو یا چند نفر به عنوان پلیس فضای سبز حضور داشته و از بروز تخلفات پیشگیری و آنها راگزارش نمایند.

نعمتی ادامه داد: وقتی می‌شنویم که شهرداری همواره از وجود نیروی مازاد گلایه مند است به راحتی می‌توان این طرح را ظرف مدت زمان یک هفته عملیاتی کرد و با همین نیروهای موجود کار را آغاز نمود.

وی به موضوع درختان کهنسال و خشک به عنوان تهدیدی برای شهر و شهروندان اشاره کرد و افزود: بایستی درختان کهنسال و خشکیده هر خیابان را شناسایی و آن‌ها را با رعایت ضوابط قطع کرد اما این اتفاق در صورتی بیفتد که به جای آن یک درخت و نهال جدید کاشته شود.

 نعمتی گفت: نباید اجازه دهیم که کسانی با ترفندها و روش های مختلف و ناجوانمردانه به خشک کردن درختان اقدام کنند و آن‌ها را از بین ببرند.

رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: اقدام دیگری که باید انجام شود راه اندازی بانک اطلاعاتی دقیق است از درختان سطح شهر که لازم است عوامل شهرداری هنگام صدور مجوز‌های اولیه برای ساخت بنا‌ها در گزارش مربوط، تعداد درختان و سلامت آن‌ها را قید نموده تا بعد‌ها شاهد بروز مشکلاتی مشابه مشکلات امروز نباشیم.

وی در پایان ضمن تشکر از زحمات کارکنان سازمان سیما و منظر به ویژه واحد زیباسازی این سازمان اظهار امیدواری کرد که هر سه ماه یکبار با حضور مدیران سازمان های تابعه، عملکرد آنها بررسی شده و مصوبات و تاکیدات جلسات قبلی مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس