ولی پور با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی، پرورش و تربیت نسل آینده انقلاب است، گفت: مدیرانی که در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت کوتاهی کنند، به دستگاه قضایی معرفی می شوند.

به گزارش خبر افلاک ، فریبا ولی پور اظهار داشت: با وجود اینکه ۹ ماه از ابلاغ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به دستگاه های اجرایی می گذرد ولی متاسفانه دستگاه های مرتبط، آن انتظاری را که می رود نتوانستند برآورده کنند و باید با جدیت بیشتری اجرای این طرح در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی، پرورش و تربیت نسل آینده انقلاب است، افزود: با توجه به اینکه شاهد آمار جمعیت جوان در استان هستیم از این رو بهترین فرصت برای افزایش فرزند آوری است که باید شرایط برای ازدواج و فرزندآوری تسهیل شود.

مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان تصریح کرد: در همین راستا با مدیرانی که در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت کوتاهی کنند، برخورد می شود که برهمین اساس دفتر بانوان استانداری یک تیم را برای رصد و ارزیابی دستگاه ها در زمینه اجرای دقیق این طرح در نظر گرفته چرا که در ماده ۷۳ قانون آمده است که سازمان بازرسی با دستگاه هایی که قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را رعایت نکنند برخورد قانونی شود و به دستگاه قضایی معرفی می شوند.

ولی پور بیان کرد: راه و شهرسازی موظف شد که برای در نظر گرفتن و واگذاری واحد آپارتمانی و یا زمین برای خانوارهای دارای فرزند سوم اقدام و گزارشی را ارائه نمایند، همچنین مرکز ناباروری جهاد دانشگاهی هم گزارشی از میزان مراجعین و افرادی که مراحل درمانی را موفق طی کرده اند را تهیه نماید.

وی خاطرنشان کرد: قرارگاه جمعیت در همه شهرستانها برگزار می شود و همه دستگاه ها موظف هستند اجرای این قانون را در برنامه قرار دهند و در غیر اینصورت با آنها برخورد می شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک