مدیر کل غله و خدمات بازرگانی لرستان گفت: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار تن سیلو و انبار مکانیزه غلات مانند گندم و جو در استان در حال بهره برداری است.

حجت الله بیرانوند در گفت و گو با خبرنگار خبر افلاک گفت: انواع غلات در استان با تکمیل و بهره‌برداری از طرح های در دست اجرا در مناطق با ظرفیت به بیش از یک میلیون تن افزایش می‌یابد.

“حجت الله بیرانوند” در این گفت و گو افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار تن سیلو و انبار مکانیزه غلات مانند گندم و جو در استان در حال بهره برداری است و طرح های در دست اجرا نیز بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که تلاش می شود تا پایان سال آماده بهره برداری شوند.

وی با بیان اینکه بیشترین میزان حجم ذخیره سازی مربوط به محصول گندم می باشد تصریح کرد: در بحث زیرساخت حوزه گندم مشکل خاصی در لرستان وجود ندارد و با توجه به ظرفیت مازاد، انبار غله مناسبی برای استان های همجوار و همسایه نیز به شمار می رود.

حجت الله بیرانوند رقم ۲۱میلیون تن ظرفیت ذخیره سازی را در کشور استاندارد عنوان کرد و گفت:با توجه به طرح های در دست اجرا در لرستان، وضعیت جمعیت و وسعت استان جای نگرانی نداریم و جزو استان‌های پیشتاز هستیم.

وی بااشاره به اینکه به اندازه ی یکسال نیاز استان در بحث ذخیره سازی تامین هستیم گفت:به رغم خشکسالی های اخیر، کاهش بارندگی و نزولات جوی، وضعیت تولید گندم ما نسبت به سال قبل از رشد۱۱۹برابری برخوردار است که این رقم تا مهرماه افزایش می یابد.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی لرستان رتبه ی نهم لرستان در تولید گندم و ظرفیت ذخیره سازی گندم و غلات استراتژیک را از امتیازات لرستان دانست و گفت: لرستان دراین زمینه نه تنها نگرانی ندارد بلکه مامن خوبی برای استان‌های دیگر است.