معاون وزیر راه و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بنای حمل و نقل کشور گفت: ورودی آزاد راه اراک - خرم آباد از سمت بروجرد روز پنجشنبه ۱۳ مردادماه برای رفاه مردم بازگشایی شد.

به گزارش خبر افلاک ، خیراله خادمی معاون وزیر راه و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بنای حمل و نقل کشور در حاشیه بازدید از پروژه تجهیز کارگاه راه آهن بروجرد در جمع خبرنگاران افزود: عوارضی جدیدی که برای ورود مردم بروجرد و مردمی که از غرب کشور به سمت آزاد راه بروجرد به خرم آباد می‌آیند مشکلی بود که با همراهی و همکاری مسوولان استان جلسه‌ای برگزار شد و با مدیران آزاد راه توافق شد که این رمپ را برای رفاه مردم باز و تردد به داخل آزاد راه از همان رمپ ورودی جاده فعلی بروجرد انجام و این مشکل برطرف شود.
او اظهار داشت: امروز بازدیدی از پروژه اتصال راه آهن که در حال اجرا صورت گرفت و هدفمان این است که بروجرد را به شبکه ریلی اتصال کنیم.

معاون وزیر راه گفت: از طریق راه آهن جدید دورود به خرم آباد متصل می‌شود که در حال احداث است و از منطقه دلی آباد که در این محدوده قرار دارد یک اتصال به سمت بروجرد به طول ۲۷ کیلومتر در نظر گرفته که عملیات اجرایی آن آغاز شده و فاز اول عملا دورود را به بروجرد، بروجرد را به ملایر و ملایر به همدان و از آنجا به زنجان اتصال دهیم که به عنوان یک کریدور غربی به صورت شمال جنوبی از استان خوزستان به لرستان و از لرستان به همدان و زنجان و استان آذربایجان شرقی این محور را برای آینده کشور داشته باشیم.
خادمی افزود: راه آهن اصلی دورود به سمت خرم آباد و به سمت اندیمشک در برنامه کاری وزارت برای رفع گلوگاه ریلی جنوب است که پیشرفت فیزیکی خوبی داشته، اما مدتی است که دچار کاهش عملیات شده که رییس جمهور بازدید کردند و دولت پیگیری می‌کند، این پروژه سنگینی است و ۲۸ کیلومتر تونل و پنج کمتر پل دارد و یکی از پروژه‌های بزرگ است که امیدواریم بتوانیم با تامین منابع بتوانیم برای امسال این پروژه را فعال کنیم و عملیات اجرایی را ادامه دهیم که لرستان و خرم آباد هم به این شبکه اتصال خواهد داشت.
نماینده مردم بروجرد و اشترینان در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث اتصال بروجرد به آزاد راه است که چند ماه است مختل شده و یکی از مطالبات مردم شهرستان و سایر مردمی است که از این محور تردد می‌کنند که دستور بازگشایی صادر شد و اقدامات مکمل هم ظرف ماه‌های آینده انجام می‌شود.
عباس گودرزی افزود: راه آهن بروجرد در فاز اول فعال است و جهت رفع موانع نیز از این ظرفیت بازدید شد و فاز بعدی اتصال به ملایر است که ۸۷ کیلومتر که ۲۷ کیلومتر دورود به بروجرد و ۶۰ کیلومتر هم بروجرد به ملایر است.
نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: محور اشترینان به سمت نهاوند نیز از دیگر محور‌های بازدید به همراه معاون وزیر راه بود که یکی از مطالبات مردم است و تصادفات دلخراشی در این محور رخ می‌دهد که این پروژه تسریع شود، محور توره به بروجرد هم بخشی که در حوزه لرستان است، در ۲ سال گذشته افتتاح شد و مرکزی هم در دستور کار قرار گرفت.
گودرزی افزود: انتقال کمربندی بروجرد به خارج از بافت مسکونی نیز از دیگر بازدید‌های معاون وزیر راه و شهرسازی است که امروز پیگیری خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان