استاندار لرستان گفت: خروج از وضع موجود از اهداف قرارگاه دانش بنیان در استان بوده، در این راستا سیاست‌گذاری‌ها و حمایت مالی تخصصی برای الگوسازی نیاز است.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار در حاشیه بازدید از پتروشیمی این شهرستان، ضمن تسلیت ایام شهادت امام حسین علیه‌السلام، اظهار کرد: قرارگاه دانش‌بنیان دارای سه ضلع اساسی مدیریت در استان، دانشگاه‌ها و پشتوانه‌های علمی و مجامع تولیدکننده، صنعتی و کارآفرینی است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از وجوه اهداف تشکیل دهنده این قرارگاه، فرمایش مقام معظم رهبری در بیان شعار سال است، ضمن اینکه به نظر می‌رسد یک نگاه راهبردی در مجموعه وجود دارد، به‌گونه‌ای که به صورت بنیادی به برخی مسائل توجه و تصمیم‌های اساسی برای آن گرفته شود.

استاندار لرستان، قرارگاه دانش‌بنیان را از مهمترین مجموعه‌های اداری، مدیریتی و حاکمیتی در استان‌ها برشمرد و افزود: خروج از وضع موجود از اهداف قرارگاه در استان بوده، در این راستا سیاست‌گذاری‌ها و حمایت مالی تخصصی برای الگوسازی نیاز است.

زیویار با بیان اینکه بازار خرید برای برخی تولیدات دانشگاهیان فراهم نیست، گفت: بازار برای مصرف تولیدات اساسی دانشجویان به وجود نیامده که نیازمند توجه است.

وی بر حمایت از ایده‌های تخصصی دانشگاهیان تاکید و تصریح کرد: تنها به مصوبات جلسات و بروکراسی‌های اداری اکتفا نشود و وارد فاز اجرایی شویم.

استاندار لرستان، سیاست دولت سیزدهم را تغییر وضع موجود دانست و گفت: کمااینکه این مهم در ریل‌گذاری‌هایی همچون مردمی‌سازی یارانه‌ها مشهود است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس