دالوند گفت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی در برخی از مناطق استان و احتمال سیلاب، باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

به گزارش خبرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، احمدرضا دالوند با بیان اینکه اطلاع‌رسانی و هشدار به موقع در بروز حوادث باعث جلوگیری از اتفاقات ناگوار خواهد شد، اظهار داشت: با توجه به هشدارهای سازمان هواشناسی مبنی بر بارندگی در برخی از مناطق استان طی روزهای آتی و احتمال به وجود آمدن سیلاب، باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی باید به صورت عملیاتی پای کار باشند، افزود: در حوزه کشاورزی و دامداری با توجه به اینکه فصل جمع‌آوری محصولات است جهاد کشاورزی و امور عشایری هشدار‌های لازم را به کشاورزان و دامداران اطلاع‌رسانی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران و اطلاع‌رسانی توسط فرمانداران در شهرستان‌ها را ضروری دانست و بیان کرد: شهرداران جهت شناسایی نقاط حادثه‌خیز شهری و مرتفع کردن آنها هرچه‌سریع‌تر اقدام کنند تا از بروز حوادث ناگوار در شهر‌ها جلوگیری شود.

وی ادامه داد: ورزش و جوانان و میراث فرهنگی به هیئت‌های کوهنوردی و تور‌های گردشگری هشدار‌های لازم را اطلاع‌رسانی و از اجرای برنامه‌های کوهنوردی و گردشگری خودداری کنند.

دالوند با اشاره به ضرورت شناسایی ساختمان‌های ناایمن در سطح استان، عنوان کرد: کارگروه تخصصی تشکیل شد که از طریق شهرداری‌ها نسبت به شناسایی ساختمان‌های ناایمن اقدام کنند و با اولویت‌بندی مناسب این بناها ایمن‌سازی شوند.

وی به منظور پیشگیری از بروز اتفاقات و ایمن‌سازی بناها بر لزوم رعایت فرآیند، قوانین و مقررات نظام مهندسی در اجرا و احداث ساختمان‌ها تاکید کرد و افزود: طبق برنامه‌ریزی انجام شده فرآیند مجوزها و ساخت از ابتدا تا بهره‌برداری الکترونیکی شده و به‌منظور جلوگیری از تغییر نقشه‌ها از طریق سامانه‌ نظام مهندسی، موضوعات را به شهرداری‌ها ارسال می‌کند تا طبق این نقشه‌ها و نظارت صحیح ساختمان‌ها ایمن و استاندارد اجرا شوند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک