معتمدی با بیان اینکه ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه ضروری است گفت: 5600 نفر امسال مهارت کسب کردند.

به گزارش خبر افلاک ، حشمت اله معتمدی اظهار داشت: یکی از مهمترین رسالت های فنی و حرفه ای، ارائه مهارت های لازم به افراد متقاضی است که توسعه مهارت ها سبب می شود تا افراد جویای کار راحت تر بتوانند شغل مورد نظر خود را پیدا و مشغول به کار شوند.

وی با تاکید بر گسترش و ترویج فرهنگ مهارت آموزی، افزود: نهادینه کردن این فرهنگ سبب می شود تا جوانان با دارا بودن مهارت و توانمندی بتوانند جذب بازار کار شوند که در این راستا فنی و حرفه ای رشته های مختلفی را برای متقاضیان در نظر گرفته و ارائه این مهارتها گامی بزرگ برای ایجاد اشتغال است.

مدیرکل فنی و حرفه ای لرستان تصریح کرد: در سه ماهه نخست امسال پنج هزار و ۶۶۹ نفر از آموزش های فنی و حرفه ای استان بهره مند شده اند که ۲۴ نفر خانواده های آسیب دیده از اعتیاد، ۳۰ نفر افراد معلول، ۳۲ نفر فارغ التحصیلان دانشگاهی، ۱۵۴ نفر دانش آموز و ۴۸ نفر دانشجو بوده اند.

معتمدی بیان کرد: همچنین در این مدت مذکور ۷۳ زن خانه دار، ۲۶۷ زن سرپرست خانوار، ۴۷۰ نفر از زندانیان، ۲۵۷ نفر در سکونتگاه های غیر رسمی، ۱۴۶ نفر در روستاها، هزار و ۴۶۲ نفر از سربازان وظیفه، ۵۳ نفر از عشایر، ۲۰۴ نفر از شاغلین بنگاه های اقتصادی، ۱۴ نفر از مشمولان بیمه بیکاری، ۱۹۰ معتاد بهبود یافته این آموزشها را دریافت کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در استان لرستان ۱۹ مرکز ثابت آموزشی و ۳۴۸ آموزشگاه آزاد برای ارائه مهارت های مختلف فعال هستند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک