ابراهیمی با اشاره به لزوم احیاء واحدهای تولیدی راکد در لرستان، گفت: هزار و ۱۲۷ طرح برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند که بتوانند با دریافت تسهیلات بخشی از مشکلات خود را برطرف کنند.

به گزارش خبر افلاک ، سیروس ابراهیمی اظهارداشت: با روی کار آمدن دولت سیزدهم، عزمی جدی برای احیای واحدهای تولیدی راکد در دستور کار قرار گرفت که در این راستا این واحدها مورد بررسی قرار گرفته تا با رفع مشکلات بتوانند مجدد به چرخه تولید بازگردند.

وی افزود: احیا و ارتقای ظرفیت واحدهای تولیدی راکد می تواند نقش مهمی در اشتغال، اقتصاد و افزایش تولید داشته باشد که پیگیری هایی به صورت مستمر و رایزنی هایی صورت می گیرد که امیدواریم تا پایان امسال نیز تعدادی دیگر از این واحدها احیا شوند.

معاون اقتصادی استانداری لرستان تصریح کرد: برهمین اساس بخشی از مشکلات با اعتبارات تبصره ۱۸ قرار شد که برطرف گردد که در این راستا هزار و ۱۲۷ طرح برای دریافت تسهیلات معرفی شده اند که بتوانند با دریافت تسهیلات بخشی از مشکلات خود را برطرف نمایند.

ابراهیمی بیان کرد: تاکنون حدود هزار و ۹۰۰ میلیارد طرح معرفی شده اند و تلاش شده تا واحدهایی که به هر حال شرایط لازم را برای دریافت تسهیلات ندارند، طرح های دیگری جایگزین شوند و بتوانند از اعتبارات این تبصره استفاده و وارد مدار تولید شوند.

وی با اشاره به مشکل بهره وری گفت: برخی از واحدهای تولیدی مشکلی ندارند و روال تولید آنها متناسب با بازار است ولی برخی دیگر از واحدهای تولیدی مشکل مدیریتی، برخی مشکل نیروی انسانی و یا بهره وری دارند که می طلبد واحدهای تولیدی برای افزایش بهره وری تلاش کنند تا بتوانند از این وضعیت خارج شوند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک