حجت الاسلام شاهرخی گفت: نقش حجاب و عفاف در جامعه را باید با جهاد تبیین نشان داد.

به گزارش خبرافلاک ، حجت الاسلام و المسلمین سید احمدرضا شاهرخی شامگاه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان، اظهارداشت: در زیست عفیفانه و مصوباتی که ابلاغ شده اگر قرار باشد این مصوبات هم در کنار آنها باشد و شکل اجرایی پیدا نکند، اهداف محقق نمی شود، انتظار داریم دستگاه های اجرایی به وظایف خود عمل کنند و قرارگاهی که شکل گرفته را دنبال کنند که چه دستگاه هایی به این آئین نامه ها عمل می کنند و اگر در اجرا با مشکلاتی همراه هستند به آنها کمک کنند.

وی افزود: در آغاز سال تحصیلی و باز شدن دانشگاه ها و مدارس نیازمند این هستیم که از قبل پیش بینی های لازم صورت گیرد چرا که دشمن برای اینکه ایجاد آسیب کند و مشکلاتی را پیش می آورد که لازم است مجموعه مردان و زنان که موظف به رعایت حجاب و عفاف هستند را با قوانین آشنا کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: حجاب و عفاف موضوعی نیست که از آن عقب نشینی کرد بلکه امری است که در دین و آئین ما به آن پایبند هستیم و باید در جهاد تبیین این را بازگو کرد که نقش حجاب و عفاف در جامعه بسیار اثرگذار است.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به موضوع جمعیت گفت: لازم است قانون حمایت از جمعیت بدون کم و کاست اجرا شود و علاوه بر این شاهد باشیم که چه کارهایی مضاعف از این قانون در استان اجرا می شود و دبیر خانه شورای فرهنگ عمومی اهتمام بیشتری نسبت به این موضوع داشته باشند و باید در این زمینه از متخصصان و کارشناسان استفاده کرد، در نهایت به راهکارهایی برسیم که این راهکارها موثر است.

وی بیان کرد: می طلبد در استخدام، اولویت ها به کسانی داده شود که ازدواج کرده و فرزندان بیشتری دارند و عده ای مراجعه می کنند و از عدم همکاری بانکها در راستای اجرای قانون و حمایت جمعیت گلایه دارند که باید بررسی شود.

نماینده ولی فقیه رد لرستان خاطرنشان کرد: بخشی از جامعه که با مشکل بیکاری همراه هستند و مشکلات اقتصادی دارند، فرزندآوری هم ندارند در حالی که اگر شغلی پیدا کنند، فرزندآوری به دنبال آن ظهور و بروز پیدا می کند و آسیب ها هم کاهش می یابد که در شهرهای کم جمعیت انتظار این است دستگاه های دولتی همراهی بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام شاهرخی اظهار داشت: مصلی های نماز جمعه متعلق به عموم مردم و انقلاب است و بسیاری از برنامه های دینی و مذهبی در مصلی ها برگزار می شود که لازم است به مصلی هم توجه بیشتری شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک