استاندار لرستان با بیان اینکه کلنگ احداث ۶ هزار واحد مسکونی در این استان به زمین زده می‌شود، گفت: ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در لرستان با آغاز نهضت مسکن‌سازی فراهم می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویاراستاندار لرستان در جلسه شورای مسکن لرستان با بیان اینکه طرح ملی مسکن یک طرح کلان، بزرگ و خاص در دولت سیزدهم است، اظهار داشت: این طرح به‌زعم خیلی‌ها به‌عنوان یک نهضت ساخت‌وساز در کشور به‌شمار می‌رود و بخش‌های مختلف حرف و صنوف از جمله تولیدکنندگان مصالح ساختمانی، مصالح‌فروشان و نیروی کار را در بر می‌گیرد.

او با بیان اینکه مشکل تأمین مسکن عده‌ای از اقشار جامعه با اجرای طرح ملی مسکن رفع می‌شود، افزود: می‌توانیم با اجرای این طرح با توجه به شرایط جامعه، شیوع کرونا و رکود اقتصادی در اشتغال و تبدیل بخش‌هایی از لرستان به‌عنوان یک کارگاه پررونق اقتصادی در زمینه تولید مصالح، خریدوفروش و فعالیت‌های خدماتی مؤثر واقع شویم و این موضوع می‌تواند شروع خوبی در این زمینه باشد.

استاندار لرستان با اشاره به انجام جلسات متعدد و کار‌های انجام‌شده در اجرای طرح ملی مسکن عنوان کرد: گرچه کار شروع و زیرساخت‌های آن از حیث اداری و حقوقی فراهم شده‌است، اما هنوز کلنگ‌زنی و عملیات ساخت‌وساز آغاز نشده است.

زیویار بیان کرد: سهم استان لرستان با توجه به دستور رئیس‌جمهور و تأمین سالانه یک میلیون مسکن حدود ۸۸ هزار واحد مسکونی است که در حال حاضر آمادگی داریم تا ۱۰ درصد این مقدار را تا هفته دولت کلنگ‌زنی کنیم که این مقدار عدد مناسبی نیست.

او گفت: ممکن است یک استدلال برای توجیه عدد ساخت واحد مسکونی مطرح شود و آن هم این است که میزان تقاضا برای ساخت‌وساز در کل کشور و یا استان لرستان به رقم مورد نظر منجر نشود و یا اگر تقاضا شود افراد کمتری با توجه به شاخص‌های تعیین‌شده واجد شرایط شوند.

استاندار لرستان با اعلام اینکه کلنگ احداث ۶ هزار واحد مسکونی تا هفته دولت در این استان به زمین زده می‌شود، تصریح کرد: این موضوع لزوم برگزاری جلسات هفتگی را ایجاد می‌کند و جلسات ماهانه به‌منظور ارائه گزارش، رفع کم و کسری‌ها و موانع برگزار می‌شود تا از نقطه‌نظرات مدیران استفاده شود.

زیویار با اشاره به نقش مؤثر بانک‌ها در اجرای طرح ملی مسکن اظهار داشت: بانک‌ها طبق گزارش ارائه‌شده در این زمینه وقت گذاشته‌اند و لازم است موانع موجود با همفکری بیشتر، مذاکره و مکاتبه با وزارت مسکن رفع شود.

او با اشاره به نقش دستگاه‌های خدمات‌رسان افزود: این دستگاه‌ها با اعلام آمادگی، شوق همراهی و همکاری خود را اعلام کردند که نقش آن‌ها کمتر از بخش‌های خط مقدم نیست.

استاندار لرستان با بیان اینکه با احداث ۶ هزار واحد مسکونی عدد و رقم خوبی در زمینه اشتغال در این استان ایجاد می‌شود، عنوان کرد: لازم است همه کمک کنند تا صرف‌نظر از تأ مین مسکن و سرپناه رونق اقتصادی در سایر بخش‌ها به‌ویژه برای طبقات متوسط به پایین فراهم شود.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان