فرمانده ارشد نیروی هوایی آمریکا هشدار داد در صورت افزایش تنش‌ها در منطقه، ایران می‌تواند تهدیدی جدی علیه ما باشد.

به گزارش خبر افلاک به نقل از واشنگتن پست، الکسوس گرینکویچ، فرمانده ارشد نیروی هوایی آمریکا گفت پیشرفت‌های ایران در زمینه هوایی می‌تواند نگران کننده باشد. با گسترش تنش ها در خاورمیانه، ایران می تواند به تهدید جدی علیه ما تبدیل شود. 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ادعای آمریکا در مورد ارسال پهپاد از ایران به روسیه اظهار کرد: این خبر جدید و غافگیرکننده نیست و ما در مورد آن نگران هستیم.

گرینکویچ که به عنوان مدیر عملیات در فرماندهی مرکزی در تامپا در فلوریدای آمریکا فعالیت کرده درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت تنش‌های منطقه‌ای برای احیای توافقنامه هسته‌ای ایران بالا گرفته و این تنش در حال گسترش است. قدرت‌های جهانی هم در این مورد به بن بست رسیده اند که می‌تواند خطرآفرین باشد.

وی در ادامه افزود: ما در موقعیتی هستیم که مدام مورد حمله قرار می‌گیریم. برنامه ریزی برای این حملات ادامه دارد و آن چیزی که ما را رها نمی‌کند همین برنامه ریزی برای حملات مدام است.

این فرمانده ارشد نیروی هوایی آمریکا مدعی شد که تمام متحدان واشنگتن در منطقه نگران هستند. البته به دلیل آتش بس در یمن مدتیست که حملات به نیرو‌های آمریکایی به طور چشمگیری کاهش یافته است.

گرینکویچ همچنین در ادامه از نفوذ روسیه و چین در منطقه نیز ابراز نگرانی کرد و گفت این نفوذ می‌تواند برای آمریکا چالش آفرین باشد.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان