استاندار لرستان گفت: در بحث صنایع لرستان که تعداد آنها کم نیست ما وارث واحدهای صنعتی هستیم که چند دهه مورد بی‌توجهی قرار گرفته و اجحاف هایی در حق آنها انجام شده است، از جمله واگذاری‌های نامناسب که مباحث حقوقی را به وجود آورده و ادامه فعالیت برخی از مجموعه ها با مشکل مواجه شده است.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار در دیدار با معاون صنایع عمومی وزارت صمت، اظهار داشت: در بحث صنایع لرستان که تعداد آنها کم نیست ما وارث واحدهای صنعتی هستیم که چند دهه مورد بی‌توجهی قرار گرفته و اجحاف‌هایی در حق آنها انجام شده است، از جمله واگذاری‌های نامناسب که مباحث حقوقی را به وجود آورده و ادامه فعالیت برخی از مجموعه ها با مشکل مواجه شده است و یا واگذاری و رد و بدل سهام یک واحد صنعتی باعث ایجاد مسائل حقوقی و اشکالاتی شده است و یا اهلیت نداشتن برخی از افراد در واگذاری‌ها در صنایع مختلف مشکلاتی را برای ما به بار آورده است که امروز با آن مواجه هستیم.

استاندار لرستان افزود: امیدوارم با حمایت وزارت صمت در خصوص حل مشکل ده‌ها واحد صنعتی که جز مسائل اصلی استان بحساب می‌آیند تصمیماتی اتخاذ شود، زیرا برخی از صنایع استان همچون کلاف سردرگمی هستند که با بررسی هر بخش مسئله دیگری اضافه می‌شود و لازم است با انسجام و همفکری، همه بخش‌ها در کنار هم قرار گرفته و از طرف مرکز هم همراهی لازم و اعمال نظر انجام شود تا به یک تصمیم واحد برسیم.

وی با اشاره به واحدهای تولیدی عظیم خودرو و زاگرس خودرو لرستان گفت: این دو واحد صنعتی جزء صنایع ملی هستند و مشکلات آنها به نوعی چالش ملی است و این واحدها می‌توانند حلقه‌های مفقوده صنعت در کشور را پر کنند اما بعضاً به سرانجام نرسیده و لازم است تصمیمات قاطع‌تری در این خصوص انجام شود تا حقوق مردم ضایع نشود و با جلوگیری از اتلاف وقت پاسخگوی مردم باشیم. 

استاندار لرستان با اشاره به جلسات تخصصی و بازدیدهای لازم گفت: لازم است راجع به این موضوعات نشست‌های تخصصی در خرم‌آباد و تهران برگزار شود.

زیویار خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری‌های کلان در بعضی از صنایع و تعطیلی آن ها عامل مهمی در کاهش میزان اشتغال در لرستان است که امیدوارم با ساز و کار مناسب رویه امید و نشاط در استان افزایش یابد و پیگیری و این رفت و آمدها اقدامات عملی را برای مردم استان به دنبال داشته باشد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس