علی کاملی گفت: متاسفانه در این مدت تعداد ناوگان های هواپیمایی بسیار کاهش یافته و کسانی که قول پرواز خرم آباد-مشهد را داده‌ بودند ،تاکنون نتوانستند به قول خود وفا کنند.

علی کاملی مدیر فرودگاه خرم آباد در گفتگو با خبرنگار خبر افلاک اظهار داشت: پیگیری های لازم برای برقراری مجدد پرواز خرم آباد مشهد و بالعکس توسط مدیران ارشد استان در حال انجام شدن است اما متاسفانه در همه شهرها تعداد ناوگان هواپیمایی بسیار کاهش یافته و معمولاً با مشکل کمبود ناوگان مواجه هستیم.

وی گفت: متاسفانه در این مدت تعداد ناوگان های هواپیمایی بسیار کاهش یافته و کسانی که قول پرواز خرم آباد-مشهد را داده‌ بودند ،تاکنون نتوانستند به قول خود وفا کنند و پرواز را راه اندازی کنند؛ با هر مسئولی که صحبت می کنیم اعلام می کنند که ظرفیت ناوگان ها به شدت کاهش یافته است به گونه‌ای که حتی یک شرکت هواپیمایی که میخواست در خرم‌آباد پرواز هایش را برقرار کند، با وجودی که تازه شروع به کار کرده بود ناوگان های آن از گردنه کاری خارج شد و بقول خود عمل نکرد.

وی بیان کرد: مدیران استان با شرکت های بسیاری در خصوص برقراری پروازها مذاکره و گفتگو کردند اما اکثر آنها کمبود ناوگان را علت برقرار نکردن پروازهای خرم آباد به مشهد و بلعکس عنوان و اعلام کرده اند برقراری این پرواز مشروط به افزایش تعداد ناوگان هاست.

وی بیان کرد: در این مدت تقاضا و استقبال مردم بسیار خوب بوده بگونه‌ای که پرواز ها معمولا با تمام ظرفیت خود انجام می گیرند ولی با توجه به قیمت مناسب بلیط هواپیما نسبت به سایر ناوگان هایی چون قطار و اتوبوس ، باید در نظر گرفت که این پروازها جوابگوی استان نیست و باید تعداد پروازهای بیشتری را برای آن در نظر گرفت.
کاملی بیان کرد: فرودگاه ایجاد زیرساخت های مناسب برای پرواز ها را برعهده دارد؛ ما در دو سال اخیر زیرساخت های بسیار خوبی را برای فرودگاه خرم‌آباد ایجاد کردیم و از این نظر هیچ گونه مشکلی نداریم ولی برقراری پروازها و افزایش آنها خارج از حیطه و اختیارات فرودگاه است.

وی تصریح کرد: فرودگاه خرم آباد زیرساخت‌های لازم را برای برقراری پروازهای ایجاد کرده است اما متاسفانه ما متولی لازم را برای پیگیری پرواز ها نداریم چون برای پیگیری پروازهای لازم است که ایرلاین ها در فرودگاه مستقر باشند در حالی که ما در خرم آباد ایستگاه شرکت های هواپیمایی را نداریم؛ زمانیکه ایستگاه‌هایی را در فرودگاه ها داشته باشیم آن مسئول ایستگاه مانند یک مدیر فرودگاه مسئولیت هایی دارد و حتی بدلیل منافع خودشان به دنبال افزایش تعداد پروازها هستند ولی متاسفانه این ایستگاه ها در فرودگاه ما وجود ندارد؛ در این راستا لازم است که تلاش و کوشش های بیشتری انجام شود و متولیان امر پیگیری و راهکارهای بیشتری را از خود نشان دهد تا کار را انجام دهند و متوالی با انجام این کار، کار خودشان را نیز بسیار راحت تر می کنند.

وی بیان کرد: در سال جدید پیگیری های مدیران اجرایی استان در جهت افزایش تعداد پروازهای خرم آباد بسیار خوب بوده است و در این راستا جلسات بسیار متعددی برای افزایش تعداد پرواز انجام شده است اما در حال حاضر شرکتهای هواپیمایی در مضیقه کاهش تعداد ناوگان ها قرار گرفته‌اند .
وی گفت: یکی از کارهایی که ما در سال ۹۸ بسیار در موفقیت داشتیم بحث شناخت و آشنایی مردم مشهد و زائرین با طبیعت و فرهنگ و تاریخ استان لرستان بود اما متاسفانه به دلیل کرونا این کار به سرانجام نرسید و بی نتیجه ماند.
برای افزایش تعداد ناوگان های هواپیمایی باید مردم خواهان باشند ولی این مردم تنها مردم استان لرستان نیستند بلکه باید مسافران و گردشگرانی از دیگر شهرهای کشور خواهان سفر به استان ما باشند؛ مسلمانا زمانیکه گردشگر این پروازها را بخواهد، ناوگان ها خیلی راحت تر به استان ما وارد می‌شوند.
مثلاً همانگونه که مردم ما خواهان سفر به مشهد مقدس هستند، اگر مردم مشهد نیز خواهان سفر به استان ما در قالب گردشگری و تفریحی باشند قطعاً ناوگان ها خیلی راحت تر به استان وارد می شوند که با انجام این کار پروازها پایا تر و پویاتر خواهند شد.
اگر بتوانیم این مشکل را حل کنیم بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.

انتهای پیام//