استاندار لرستان با تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه نیازمند همکاری اقشار و گروه های اثرگذار است، گفت: ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه عزمی همگانی می‌طلبد.

به گزارش خبر افلاک فرهاد زیویار شامگاه سه‌شنبه در مراسم اجتماع بزرگ بانوان و دختران فاطمی مدافعان حریم خانواده، یادبود شهیده فاطمه اسدی به مناسبت روز ملی حجاب و عفاف  که  در محوطه مجموعه فرهنگی تاریخی باغ گلستان قلعه فلک الافلاک برگزار بیان اینکه زنان به عنوان بخش مهمی از جمعیت هر جامعه نقش موثری در زندگی بشر دارند اظهار داشت: دوام اجتماعی کاملاً وابسته به زنان و حضور آنان در عرصه های مختلف زندگی است.

وی افزود: در جوامع مسلمان، حجاب و عفاف از ارکان اصلی خانواده و جامعه محسوب می‌شود و زنان مسلمان با حضور فعال در تمامی صحنه ها، ثابت کرده‌اند که حجاب به هیچ عنوان محدودیت به وجود نمی آورد.

استاندار لرستان  با بیان اینکه در شریعت اسلام بر حجاب و عفاف تاکید بسیار شده است، عنوان کرد: رعایت شئونات اسلامی کاملا با انسانیت آمیخته است، از این رو حجاب زنان منطبق با اخلاق اجتماعی و در راستای عمل به دین اسلام است.

وی بیان کرد: حجاب در ایران اسلامی نه به عنوان موضوعی تحمیلی بلکه به عنوان یک ارزش اجتماعی جایگاه خود را در میان مردم پیدا کرده و تبلیغات دشمنان نظام و انقلاب در این زمینه بی اثر و بی‌اعتبار است.

زیویار ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه را  نیازمند همکاری همه اقشار و گروه‌های اثرگذار دانست و گفت: ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه یک عزم همگانی را می‌طلبد تا با تبیین ارزش‌های آن، به درستی به نسل آینده انتقال داده شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر