مهتاب عیدی گفت: مرکز تخصصی خانواده (حلقه وصل حیات) یک موسسه مردم نهاد با محوریت خانواده است که در جهت بهبود روابط خانواده ها تشکیل شده است

مهتاب عیدی مدیرعامل مرکز تخصصی خانواده(حلقه وصل حیات)در گفتگو با خبرنگار خبر افلاک اظهار داشت: مرکز تخصصی خانواده با نام ( حلقه ی وصل حیات) یک موسسه ی مردم نهاد است که تحت حمایت جبهه ی فرهنگی، اجتماعی انقلاب اسلامی فعالیتش را شروع کرده است.
وی گفت: این مرکز هیئت مدیره‌ای متشکل از ۷ نفر از مدیرانی که در حوزه ی خانواده به صورت تخصصی کار می کنند،تشکیل شده است و در طبقه بالای سینما استقلال فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی عنوان کرد: این مرکز امسال و در فاز اول فعالیت خود را در حوزه ی آموزش خانواده با هدف ارتقا و تعالی سطح خانواده های استان لرستان شروع می کند؛ انشاالله فازهای بعدی این مرکز در بحث مشاوره ی خانواده و تمام مسائلی که مرتبط با خانواده است، صورت می‌گیرد.
وی تصریح کرد: آموزشهایی که در این مرکز آغاز می شود به آمادگی های پیش از ازدواج ،حین ازدواج ، بعد از ازدواج و آموزش های مربوط به استحکام خانواده و تربیت فرزند خواهد بود؛ یعنی مرکز، در همه ی حوزه‌هایی که مرتبط به رشد و تعالی خانواده است آموزش های تخصصی و عمومی خاص خود را ارائه می دهد .
وی بیان کرد: این آموزش ها در قالب طرح های بلند مدت و کوتاه مدت ، به متقاضیان ارائه می‌شود؛ طرح‌های کوتاه مدت مانند همایش ها، جشنواره ها و ….. و طرح های بلند مدت به صورت حمایت طولانی مدت از زوجین است ،مثلا ما میتوانیم تا چند سال از زوجی که تازه ازدواج کرده اند تا زمانی که آنها احساس کنند که این خانواده آن استحکام کافی مد نظر خود را پیدا کرده است و دیگر نیازمند حمایت ها و آموزش ها و مشاوره های مرکز نیست،حمایت کنیم.

وی گفت: این مرکز اهداف خود را برای تقویت بنیان خانواده از قبل از ازدواج یعنی آمادگی برای ازدواج، خواستگاری، نامزدی،حین عقد ، در دوره ازدواج ، بعد از ازدواج ، چند سال بعد از ازدواج ،انواع روابط با خانواده ی همسر ،روابط زوجین و….. تعیین کرده و بر آنها تاکید می‌کند.
وی بیان کرد: تامین تمام هزینه های مرکز تاکنون با حمایت جبهه ی فرهنگی – اجتماعی انقلاب اسلامی بوده است ، چون این مرکز یک مرکز اقتصادی نیست و هدف اصلی آن، این است که بتواند اثر مثبتی در رشد و تعالی خانواده های استان داشته باشد.

وی بیان کرد: استان لرستان از جمله استان‌هایی است که اصل خانواده در آن بسیار جدی و موفق است و خانواده در نزد همه ی مردم آن نهاد ارزشمند است، بنابراین ماضمن توجه برای حفظ این اهمیت و ارزش ،تلاش می‌کنیم سطح خانواده ها را ارتقا بدهیم، یعنی خانواده ها بتوانند با همدیگر تعامل مثبتی داشته باشند تا نشاط ، سرزندگی و تاب آوری بیشتری نسبت به مشکلاتشان داشته باشند و این آمادگی به وجود آید که آن تهدیدهایی را که از جانب فرهنگ غربی داریم (که الحمدلله بدلیل بافت سنتی و اهمیت خانواده در استان ،نسبت به استان های دیگر کمتر است) کمتر و تا خانواده ها بتوانند در برابر نفوذ فرهنگ های غرب گرایانه و ضدخانواده مقاومت کنند.
وی در آخر خاطرنشان کرد: بدلیل نبود و خلأ اینگونه مراکز در سطح استان، احساس می کنیم که این مرکزبتواند جای خود را در بین خانواده ها باز کند و پیش بینی می کنیم که استقبال مردم از این مرکز بسیار خوب باشد ،چون ما برنامه های خوب زیادی برای این مرکز در نظر گرفته ‌ایم و ان شالله بتوانیم این برنامه ها را با کیفیت بهتری برگزار کنیم.

انتهای پیام//