اسماعیلی گفت: آمریکا چاره ای ندارد جز اینکه از این رژیم غاصب برای منافع خود حمایت کند و سفر بایدن در واقع تنفس مصنوعی به رژیم اسرائیل است.

به گزارش خبر افلاک ، مهدی اسماعیلی اظهار داشت: امروز اسرائیل در شرایط بحرانی قرار دارد و هر روز که می گذرد زوال آن تسریع می یابد، از طرفی آمریکا چاره ای ندارد جز اینکه از این رژیم غاصب برای منافع خود حمایت کند و سفر بایدن در واقع تنفس مصنوعی به رژیم اسرائیل است.

وی افزود: اگرچه این رفت و آمدهای رئیس جمهور آمریکا به سرزمین های رژیم صهیونیستی در راستای ابراز حمایت از آنهاست ولی قطعا مثمر ثمر نیست و نمی تواند چاره ای برای شکست های اسرائیل باشد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: چند سال پیش، رئیس جمهور سابق آمریکا نیز چنین سفری را داشت ولی اسرائیل با شکست همراه شد چرا که امروز شرایط برای اسرائیل بدتر و شکنننده تر است.

اسماعیلی با اشاره به تلاش بایدن برای تامین انرژی گفت: با توجه به جنگ اوکراین و روسیه، تامین انرژی برای کشورهای اروپایی مشکل ساز شده و از طرفی روسیه را هم تحریم کرده اند، در واقع یک بازی دو سرباخت را آمریکا برای خود برنامه ریزی کرده و برای اینکه مُسکنی برای تامین انرژی باشد، کشورهای عربی را وادار به تولید انرژی می کند در حالی که آنها توانایی این همه تولید را ندارند.

وی بیان کرد: امروز نگاه بایدن به کشورهای عربی همان نگاه ترامپ است و با نگاه مستکبرانه می خواهد فضا را به گونه ای ترسیم کند که با افزایش ظرفیت تولید در این کشورها، مشکل تامین انرژی حل می شود.

کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: هدف آنها این است که مانعی برای کشور ما در بازارهای فروش نفت باشند ولی هیچگاه موفق نمی شوند و دچار خطای محاسباتی شده اند و می بینیم که آمریکا در حال دست و پای زدن های بیجاست و قطعا با شکست همراه می شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک