کارشناس رسمی بازار طلا و جواهر گفت: در ده روز گذشته شاهد کاهش قیمت طلا و سکه و ثبات نسبی در این بازار بوده ‌ایم.

محمد کشتی آرای کارشناس بازار طلا و جواهر در گفت‌وگو با خبرنگار خبر افلاک اظهار داشت:
در ده روز گذشته شاهد یک ثبات قیمت نسبی در بازار طلا و سکه بوده ایم ؛ در روز پنجشنبه به یکباره قیمت جهانی طلا ۶۷ دلار کاهش پیدا کرده و از طرفی در کشور شاهد ثبات قیمت ارز بوده ‌ایم.
وی گفت: با نزدیک شدن به ماه های حرام محرم و صفر و تمایل مردم برای هرچه زودتر برگزار کردن مراسم‌های جشن خود، شاهد افزایش تقاضا در بازار طلا و سکه هستیم، در نتیجه انواع سکه همچنان دارای حباب قیمتی هستند.
وی بیان کرد: طبیعتاً بعد از ماه محرم اگر با کاهش تقاضا از طرف مردم روبه رو شویم امکان کاهش حباب سکه وجود دارد؛بنابراین در این مدت قیمت طلا و سکه کاهش یافته اما حباب سکه همچنان روند افزایشی به خود گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: کاهش ۶۷ دلاری قیمت اونس جهانی باعث کاهش ۴۰۰ تا ۴۵۰ هزار تومانی قیمت سکه شده است؛ در داخل کشور قیمت ارز تعیین کننده قیمت طلا و سکه است و قیمت ارز نیز خود متاثر از عوامل سیاسی می باشد؛ در حال حاضر برجام و مذاکرات و صحبت هایی که در خصوص ادامه آن مطرح می شود،می تواند بر کاهش قیمت ارز تاثیر داشته باشد.
کشتی آرای عنوان کرد: در حال حاضر حباب سکه به یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسیده است و می‌تواند به قیمت کمتر از یک میلیون تومان نیز برسد؛پیش‌بینی می‌کنیم که تا پایان هفته قیمت‌ها ثبات خود را حفظ کنند و همین روند کاهشی را نیز ادامه دهند.