مهدی قدرتی گفت: روز عرفه روز دعا،نیایش،بندگی و تقرب به حضرت حق تعالی است.

مهدی قدرتی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان در گفتگو با خبرنگار خبر افلاک اظهار داشت: روز عرفه روز دعا،نیایش،بندگی و تقرب به حضرت حق تعالی است.
وی افزود: روایاتی بسیاری از اهمیت این روز مطرح است بگونه ای که اگر کسی در شب های قدر، منزلت شب های قدر را نداند و توفیق آمرزیده شدن را نداشته باشد تنها می‌تواند این توفیق را در روز عرفه داشته باشد.
وی گفت: روز عرفه یک موقعیت ویژه بود که خداوند در اختیار بندگان خود در دنیا قرار داده است:از اعمال مهم این روز آن است که انسان بتواند زائر امام حسین در کربلا باشد،همچنین از بهترین اعمال این روز خواندن دعای عرفات سیدالشهدا می باشد تا از راه دور زائر سید الشهدا باشیم.
همچنین زیارت خاص سیدالشهدا در این روز بر ما وارد شده است تا اینگونه ولو اینکه جسممان در آنجا نیست ولی روحمان در کنار ضریح شش گوشه سیدالشهدا آرام مگیرد.

این روایت در مفاتیح وجود دارد که خداوند قبل از آنکه به زوار خود در کعبه توجه پر از لطف خود را داشته باشد، این توجه را به زوار حسین و سیدالشهدا در کربلا دارد.

وی عنوان کرد: اگر کسی بخواهد در روز عرفه که روز دعا و نیایش است دعایش مستجاب شود، باید دو کار را انجام دهد:اول اینکه باید خود را بیچاره و درمانده‌ی خداوند متعال بداند و چشم امید خود را از همه جا دور کند و تنها به لطف الهی و سر منزل مقصود متوسل شود و دومین کار مهم این روز اینکه دعا گو باشیم و از لطف و رحمت خداوند ناامید نشویم و جز قانتین نباشیم .
همان دعایی که سیدالشهدا در روز عرفه داشتند و فرمودند که خدایا ما را از قانتین و ناامیدشدگان به درگاه خود قرار مده.
ان‌شالله اگر این دو کار انجام شود،خداوند متعال دعاهای ما را مستجاب و مارا جزو مردمین در روز عرفه انجام می‌دهد.
خداوند این توفیق را به ما بدهد که سال بعد بتوانیم در ضریح مطهر امام حسین ( ع )در کربلا و در سالهای بعد در صحرای عرفات توفیق زیارت را داشته باشیم.

انتهای پیام//