قاسمی گفت: 180 هزار نفر از مردم استان لرستان در سال جاری از آموزش های سوادرسانه ای بهره مند می شوند.

به گزارش خبر افلاک ، حدیث قاسمی با اشاره نقشه راه پنج ساله مرکز نسرا سازمان فضای مجازی بسیج استان لرستان، اظهار داشت: ارتقای سواد رسانه ای و فضای مجازی عموم مردم یکی از اولویت های اصلی این مرکز در عرصه فضای مجازی است و برهمین اساس انجمن های مدرسان نسرا در سطح شهرستان های استان تشکیل شده است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه دشمن با عملیات روانی، مردم ما را در محاصره تبلیغاتی قرار داده است؛ افزود: برای غلبه بر گفتمان و روایت دشمن در فضای مجازی گسترش نهضت سواد رسانه ای و فضای مجازی امری ضروری است که برای تحقق آن می بایست عموم مردم از حداقل های سواد رسانه ای برخوردار شوند.

دبیر مرکز نسرا سازمان فضای مجازی بسیج استان لرستان بیان کرد: انجمن های مدرسان نسرا با بهره مندی از متخصصان رسانه و فضای مجازی و مدرسان سواد رسانه ای در نظر دارد عموم مردم را طی پنج سال تحت آموزش و تربیت سواد رسانه ای قرار دهد.

قاسمی با اشاره به برگزاری دوره های مختلف آموزشی مهارت افزایی در طول سال به صورت حضوری و مجازی، تصریح کرد: در طرح جامع اقدام نسرا آموزش سوادرسانه ای و فضای مجازی ۷۰درصد از مردم طی پنج سال پیش بینی شده است که با برنامه ریزی انجام شده در سال جاری ۱۴درصد آن یعنی ۱۸۰هزار نفر محقق خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از آسیب هایی که در فضای مجازی با آن مواجه هستیم، به دلیل تاثیرپذیری مردم از شایعات، خبرسازی ها و عملیات روانی دشمن در فضای مجازی است، گفت: اگر مردم از سواد رسانه ای و فضای مجازی برخوردار باشند تحت تاثیر تبلیغات و عملیات روانی دشمن قرار نمی گیرند.

قاسمی خاطرنشان کرد: همان طور که ما در تغذیه خود دقت داریم که چه غذایی را مصرف کنیم در رابطه با هزاران رسانه ای که در معرض بمباران اطلاعاتی آن قرار داریم بایستی از میان انبوه اخبار و اطلاعاتی که روزانه به طرف ما سرازیر می شود آن مقدار که برای ما مفید است را انتخاب کنیم تا از خطر آسیب های که ممکن است با آن مواجه شویم در امان بمانیم.

دبیر مرکز نسرا سازمان فضای مجازی بسیج استان لرستان یادآورشد: یکی از اهداف اصلی نهضت سوادرسانه ای انقلاب اسلامی واکسینه کردن مردم در برابر آسیب‌های فضای مجازی است که تلاش داریم از طریق بالابردن سطح سوادرسانه ای مردم و آگاهی بخشی به آنان در سطوح مختلف جامعه، ضمن مبارزه با آسیب های ناشی از فضای مجازی، عامه مردم به کنشگران دغدغه‌مند فضای مجازی تبدیل شوند.

وی با اشاره به تربیت مدرسان سوادرسانه ای و فضای مجازی در مرکز نسرا افزود: دانش‌پژوهان دانشگاهی و حوزوی دارای سابقه تدریس و یا توانمند در عرصه تبلیغ و ترویج گفتمان سواد رسانه‌ای می توانند در دوره های تربیت مدرس شرکت کنند و پس از طی مراحل مصاحبه به عضویت انجمن های مدرسان نسرا در بیایند و از مزیت های آن برخوردار شوند.
انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک