فتاح گفت: 2500 مسکن برای خانواده های دارای دو معلول به بالا ساخته می شود.

به گزارش خبرافلاک ، پرویز فتاح ظهر امروز در جمع خبرنگاران در استانداری لرستان، اظهار داشت: سفر دو روزه ای به لرستان داشتیم که از پروژه نیروگاه بازدید و این پروژه بزرگترین پروژه سرمایه گذاری بنیاد است، بنیاد در این کار سرمایه گذاری می کند البته دو سال قبل که به استان آمدیم، دو واحد گازی را افتتاح  کردیم و قرار شد یک واحد بخار اضافه کنیم که دیروز بازدیدی صورت گرفت و خوشبختانه این پروژه ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در پاییز به بهره برداری می رسد که  ظرفیت این نیروگاه به ۵۰۰ مگاوات افزایش می یابد.

وی افزود: سرمایه گذاری ما در بخش بخار این پروژه، چهار هزار میلیارد تومان است و مجموعا این بلوک ۵۰۰ مگاواتی، بالغ بر هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بنیاد صورت گرفته است، در همین راستا با استاندار صحبت کردیم و با توجه به اینکه برای توسعه استان در بخش های مختلف نیاز به برق می باشد، موافقت شد که بلوک دوم ۵۰۰ مگاواتی در دستور کار قرار گیرد و این نیروگاه به نیروگاه هزار مگاواتی تبدیل می شود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور تصریح کرد: تا پایان دولت باید این پروژه به نتیجه برسد که بزرگترین سرمایه گذاری بنیاد و در سطح استان لرستان است، همچنین این پروژه بسیار حساس و مهم است و نقش مهمی در اشتغال دارد به طوری که هم اکنون ۶۰۰ نفر مشغول به کار هستند.

فتاح با اشاره به شهرستان های هدف گفت: دو منطقه هدف در شهرستان کوهدشت و الیگودرز انتخاب شده که پیشرفت اجرایی برنامه ها کند بود ولی الان گزارش دادند و تاکید شد تا پایان سال برای هر کدام ۵۰ میلیارد هزینه شود و در مجموع ۱۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال پروژه را در این دو منطقه انجام دهند.

وی با اشاره به توزیع بسته های معیشتی گفت: در دور قبل حدود ۳۰ هزار بسته معیشتی توزیع شد و در مرحله فعلی از طریق کمیته امداد و بهزیستی و نهادها ۳۰ هزار بسته در حال توزیع است که و ارزش هر بسته ۶۰۰ هزار تومان بوده و در مجموع ۱۸ میلیارد تومان بسته معیشتی در حال توزیع است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور خاطرنشان کرد: کمیته امداد و بهزیستی اعلام کردند برای کمک های موردی نیاز به همکاری دارند و قبول کردیم برای هر کدام پنج میلیارد تومان نقدی کمک کنیم.

فتاح به پرداخت تسهیلات اشتغال اشاره کرد و افزود: برای اشتغال دو بحث وجود دارد، یکی وام های قرض الحسنه ای که برای اشتغال کوچ است که در این راستا ۱۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده و اگر این عدد جذب شد حتما باز هم تکرار می شود، دوم اینکه وام های سنگین برای کارهای اقتصادی است که قرار شد طرح ها را اعلام کنند تا بنیاد بتواند در وام سرمایه گذاری سنگین که اشتغال بالایی دارند شریک باشد.

وی از ساخت دو هزار و ۵۰۰ مسکن خبرداد و گفت: هم کمیته امداد و هم بهزیستی که خانواده های دو معلول به بالا دارند، با بنیاد مسکن دو هزار و ۵۰۰ واحد تعهد کردیم که ساخته شود و در این جلسه اعلام شد که ساخته شده و اگر به ۹۰ درصد رسید قول دادیم تکرار شود و همه تعهدات بنیاد را به صورت کامل انجام می دهیم.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک