رئیس بنیاد مستضعفان کشور با بیان اینکه موافقت‌های لازم برای ایجاد فاز دوم نیروگاه سیکل ترکیبی در خرم آباد انجام شده است، گفت: بهترین نیروگاه سیکل ترکیبی کشور متعلق به استان لرستان است.

به گزارش خبر افلاک ، پرویز فتاح ظهر امروز در جلسه طرح‌های محرومیت زدایی و سرمایه گذاری در سالن جلسات استانداری، با اشاره به سر کار آمدن دولتی انقلابی، اظهار داشت: باید از عقل و اندیشه و علم و برنامه و سیستم بیشتر استفاده کند و در کارها عجلولانه عمل نکند چرا که فرصت اشتباه نداریم.

وی با بیان اینکه اگر پروژه‌های نیمه تمام را کامل نمی‌کردیم معلوم نبود وضعیت مملکت چگونه بود، افزود: طرح‌های بسیاری راکد مانده و در حال از بین رفتن هستند و این همه به دلیل تصمیمات غلط گذشته بوده و بنابراین نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم.

فتاح با اشاره به استاندار و معاونین، بیان کرد: پروژه‌های نیمه تمام را در اولویت قرار دهید و هرکدام را که انجام می‌دهید اولویت‌بندی کنید .

وی با بیان اینکه نیازمند تحول در نگاه و مدیریت هستیم، عنوان کرد: تا زمانی که اره های مدیریت را تیز نکنیم از زیر چنبره شرایط آماری فقر و فلاکت استان هم نمی توانیم خارج شویم.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد، گفت: ساخت این نیروگاه قبلا محل تردید بود اما در دولت قبل ۲ واحد گازی آن افتتاح شد و واحد بخار را معمولاً نمی سازند چون بسیار گران است اما ظرف ۲ سال واحد بخار نیروگاه دارد وارد مدار می‌شود و این شاهکار بنیاد، وزارت نیرو و مپنا است.

وی با بیان اینکه برای ساخت واحد بخار ۴ هزار میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، تصریح کرد: بهترین نیروگاه سیکل ترکیبی متعلق به استان لرستان است و و واحد بخار آن در حال حاضر دارای ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی است و شرکت مپنا قول داده که تا پاییز امسال افتتاح شود.

فتاح با اشاره به اشتغال ۶۰۰ نفر برای ساخت واحد بخار نیروگاه، افزود: ۵۰۰ نفر از افراد مشغول به کار از نیروهای بومی منطقه هستند .

وی با بیان اینکه بلوک ۵۰۰ مگاوا تی کل نیروگاه ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هزینه داشته است، عنوان کرد: تمام این هزینه متعلق به بنیاد مستضعفان بوده و دولت هیچ هزینه ای نکرده است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با بیان اینکه اگر مشکل انرژی حل شود توسعه صنعت را در پی‌خواهیم داشت، افزود: ما موافقت کرده‌ایم بلوک دوم را که همین میزان سرمایه‌گذاری نیاز دارد ایجاد کنیم که نیروگاه خرم آباد ۱۰۰۰ مگاواتی شود.

وی با اشاره به ساخت ۲۵۰۰ واحد مسکن در استان لرستان، بیان کرد: بهزیستی و کمیته امداد و فرمانداران کمک کنند و اطلاعات دقیق تری بدهند.

فتاح با اشاره به توزیع شدن ۳۸ هزار بسته معیشتی در لرستان در مرحله اول ، ادامه داد: ۲۹ هزار بسته از آنها را برای توزیع به سپاه دادیم و در این مرحله هم حدود ۳۰ هزار بسته در حال توزیع است که سهم بهزیستی و کمیته امداد و افراد نیازمند خارج از این نهادها هستند.

وی با اشاره به صرف ۱۸ میلیارد تومان اعتبار برای این بسته های معیشتی، گفت: انقلابی عمل کردن به شعار نیست بلکه فقط باید عمل کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور با اشاره به توزیع ۲۶ دستگاه آمبولانس برای نقاط محروم کشور، افزود: متاسفانه برخی از این آمبولانس ها به علت نداشتن نیرو برای کار در پارکینگ ها در حال خاک خوردن هستند در حالی که برای هر دستگاه آمبولانس حدود دو و نیم میلیارد تومان هزینه شده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم