معاون راهبردی و نظارت بر بهره‌برداری شرکت آبفای کشور گفت: ۱۰ هزار روستا در کشور طی سه سال آینده از طریق جهادآب‌رسانی تامین آب می‌شوند.

به گزارش خبر افلاک ، هاشم امینی گفت: چالش کم‌آبی و بی آبی در تمام مصارف، به عنوان یک چالش بزرگ تبدیل شده و همه حوزه ها را درگیر کرده است که برنامه‌ریزی دقیق برای رهایی از این معضل ضروری است.

وی گفت: در برنامه های بازدید از استان ها، بازدید میدانی و تمرکز بر پروژه ها با چالش منابع آب در اولویت قرار دارد و استان لرستان سالانه با میزان بارش بیش از ۳۵۰ میلی‌متر مواجه می باشد که عدم تمرکز و برنامه‌ریزی در ذخیره آب موجب ناپایداری در آب شرب شده است.

به گفته وی  آب شرب شهرهای لرستان از چشمه و چاه تامین می‌شود که این موضوع مشکلاتی را به همراه خواهد داشت و استفاده از منابع آب زیرزمینی و چشمه و راهکارهای مناسب با جلوگیری با خطر بی آبی در حوزه منابع آب ایران تمرکز خواهد شد.

امینی می گوید: سفره های زیرزمینی لرستان با ۶ متر افت همراه است که در آینده منابع آبی این استان را با چالش های بزرگی مواجه خواهد کرد همچنین تنوع و تعدد تامین آب شرب، مباحث کیفی را هم با ریسک همراه کرده است.

امینی گفت: منابع اعتباری برای تکیمل پروژه های آبرسانی همچنین تکمیل سدها باید به صورت ۱۰۰ درصد به لرستان تخصیص یابد تا بتوانیم مشکلات این حوزه را کاهش دهیم.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان