مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای لرستان گفت: آموزش‌های مهارتی به افراد جویای کار از اقشار آسیب‌پذیر و کم‌برخوردار این استان ارائه می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، حشمت‌الله معتمدی در جمع خبرنگاران با اشاره به ایجاد چهار کارگاه جدید در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای دختران خرم‌آباد، اظهار داشت:هم‌افزایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مهارتی در سطح مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای لرستان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به توانمندی‌های مراکز آموزشی سطح لرستان افزود: هم‌افزایی ظرفیت‌ها، تجهیزات و افزایش توانمندی نیروی ماهر و متخصص در دستگاه‌های اجرایی منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش بهره‌وری خواهد شد.

مدیرکل فنی‌وحرفه‌ای لرستان عنوان کرد: گسترش تعاملات بین مراکز زیرمجموعه آغاز شده است و در نخستین گام مربیان ساعی مراکز آموزشی شهرستان دورود و خرم‌آباد با توجه به نیازسنجی منطقه، تخصص خود را به اشتراک گذاشتند.

وی با بیان اینکه مربیان توانمند شهرستان دورود در رشته‌های قلم‌زنی و میناکاری روی سفال و مس و فیروزه‌کوبی روی مس، به مهارت همکاران افزودند، بیان کرد: تبادل تجهیزات، کارشناس، مربی مهارتی و کارآفرینی، برگزاری کارگاه مشترک در حوزه مهارت‌آموزی و کارآفرینی از اهداف این برنامه بود.

معتمدی گفت: در راستای استفاده حداکثری از توان مربیان جهت قدم برداشتن برای قشر جویای کار، به‌ویژه اقشار آسیب‌پذیر و کم‌برخوردار لرستان و اشتغال‌آفرینی به‌دنبال این هستیم که ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های مهارتی در سطح مراکز این استان پویا شود.

انتهای پیام/ 

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم