فتح الله رفیعی گفت: تاکنون بیش از ۱۵۶میلیارد غرامت در بخش مختلف کشاورزی پرداخت شده است.

.:
فتح الله رفیعی رییس صندق بیمه کشاورزی استان در گفتگو با خبرنگار خبر افلاک اظهار داشت: در سال زراعی ۱۴۰۰تا پایان سال ۱۴۰۱بالغ بر ۴۷هزار و۶۰۰ نفر از کشاورزان در بخش های مختلف مانند دام،زراعت ،کشاورزان طیور ،آبزیان،باغبانی اقدام به خرید بیمه کشاورزی کرده اند.

وی افزود: این بیمه شامل ۲۶۳هزار متر مربع گلخانه، یک میلیون بچه ماهی قزل الا ،۵۵هکتار تنه درختان ، ۳۶۷هزار راس دام،۳۹میلیون قطعه مرغ گوشتی،۱۲۴۰هکتار محصولات باغی و ۱۵۶هزار و ۷۰۰ هکتار زراعت بوده است.

رفیعی عنوان کرد: تاکنون بدلیل خشکسالی تمام زراعت استانمان متحمل خسارت شده است و شدت خسارت وارده در سال جاری بی سابقه بوده است بگونه ای که محصولات زراعی ما امسال که عمدتا گندم،جو و می باشد بیش از ۶۵ تا ۹۰ درصد خسارت دیده‌اند.

وی بیان کرد: بابت خسارت ناشی از خشکسالی بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان به زارعین دیم کار و همچنین در بخش های دام و طیور بدلیل حوادث خسارت زا بالغ بر ۶میلیارد تومان غرامت پرداخت شده است.

وی گفت: بررسی خسارت های کار زراعی در مناطق جنوبی و مرکزی استان به اتمام رسیده است و تنها شهرستان های ازنا و الیگودرز بدلیل تاخیر در برداشت در هفته آینده انجام خواهد گرفت.

انتهای پیام//