رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان گفت: ۱۰ رشته جدید با توجه به نیاز‌های مراکز استان در این دانشگاه راه اندازی شده و تاکنون هیچ‌کدام از مراکز آموزش عالی لرستان در این رشته‌ها ورود نکرده اند.

 به گزارش خبر افلاک ، ایرج نیک پی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز لرستان بیان کرد: اکنون ۱۵ مرکز فعال علمی کاربردی در سطح استان وجود دارد، که در این مراکز حدود هفت هزار دانشجو تحصیل می‌کنند و از مجموع دانشگاه‌های جامع علمی کاربردی منطقه پنج بیشترین تعداد دانشجو در این استان مشغول به تحصیل هستند.

او اظهار داشت: فارغ التحصیلان این دانشگاه علاوه بر جذب در بازار کار امکان اشتغالزایی نیز دارند و ظرفیت این دانشگاه در سطح کارآفرینی است.

نیک پی با بیان اینکه در این دانشگاه رشته‌های کاردانی و کارشناسی حرفه‌ای و مهندسی فناوری ایجاد شده است، اضافه کرد: این فرصت‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان نیازمند معرفی به هم استانی‌ها است تا بتوان در جهت تحقق شعار سال گام برداشت.

او افزود: دانشگاه علمی کاربردی افراد را به سمت کارآفرینی و اشتغالزایی سوق می‌دهد و تلاش می‌شود که در راستای مهارت افزایی دانشجویان اقدام موثر صورت بگیرد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان ادامه داد: در سطح آموزش عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی طرح آمایش اموزش علمی مهارتی را تدوین کرده است و قابلیت‌های استان را مورد بررسی قرار داده است و از مزیت‌های این دانشگاه انعطاف در برنامه‌های آموزشی است و اگر استقبالی از رشته‌های فعال در دانشگاه نشود رشته‌های جدید با توجه به نیاز استان جایگزین می‌شود.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان یادآور شد: دانشگاه علمی کاربردی در رشته‌های روابط عمومی فعال است و در این راستا در دوره‌های کوتاه مدت و تک درس و تک پودمان آمادگی برگزاری کلاس‌های آموزشی رسانه را دارد.

نیک پی اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی امکان برگزاری کلاس‌های تلفیقی را دارد و از ظرفیت‌های با تجربه استان در دوره‌های آزاد استفاده می‌کند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان