استاندار لرستان گفت: همکاری دستگاه‌های اجرایی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و خسارات ناشی از آن در جامعه ضروری است.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار گفت: مواد مخدر معضلی خانمان‌سوز است که در پس شکل گیری، تامین و توزیع آن شبکه سازمان یافته و گسترده‌ای از مافیا در سراسر دنیا فعالیت می‌کند.

وی می گوید: ساز و کار مبارزه با مواد مخدر در داخل کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی و همسایگی با کشور‌های توزیع‌کننده این مواد نسبت به سایر نقاط جهان متفاوت است و جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر دنیا قرار دارد.

وی گفت : جمهوری اسلامی ایران تاکنون سه هزار و ۸۵۰ شهید والامقام در مبارزه با سوداگران مواد مخدر تقدیم انقلاب کرده و بیشترین هزینه‌های مادی و معنوی را در این راه صرف کرده است.

وی ادامه داد: تمامی نهاد‌های نظامی، انتظامی، امنیتی، اجتماعی، موسسات خیریه و سایر دستگاه‌های مرتبط در بحث مبارزه با مواد مخدر حضور پررنگ دارند و لازم است به منظور مقابله با این معضل و کم کردن تبعات و خسارات ناشی از آن در جامعه همه نهاد‌ها با هم همکاری بیشتری داشته باشند.

زیویار می گوید: در کنار تمامی اقدامات صورت گرفته، حضور موسسات و افراد نامی و اثرگذار مانند علما، روحانیون، هنرمندان، ورزشکاران، نخبگان، معلمان و اساتید می‌تواند نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد و استفاده از مواد مخدر در جامعه ایفا کند.

وی با اشاره به تحت تاثیر قرار داشتن بسیاری از معضلات اجتماعی از مواد مخدر، گفت: گزارشات واصله از دبیرخانه ستاد مبارزه با مواد مخدر حکایت از توقف میزان مصرف مواد مخدر دارد که در نوع خود قابل تقدیر است و ضرورت دارد با انجام اقدامات پیشگیرانه، این روند سیر نزولی را در پیش گیرد تا از وقوع هر گونه خسارت ناشی از مواد مخدر جلوگیری شود.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان