مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان از تهیه اطلس مساجد استان خبر داد و گفت: برای رفع دغدغه مردم در بحث مویه‌خوانی در قبرستان‌ها اقداماتی در دستور کار است و این حوزه به شکل مناسب ساماندهی خواهد شد.

به گزارش خبر افلاک ، حجت الاسلام و المسلمین مهدی قدرتی در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان که به مناسبت رو تبلیغ و سالروز تاسیس تبلیغات اسلامی تشکیل شد، اظهار داشت: تبلیغات را باید به عنوان نسخه بروز که مد نظر مقام معظم رهبری و همان جهاد تبیین است مورد توجه قرار داد و در این راستا برنامه‌ریزی و حرکت کرد.

وی افزود: کار عمده سازمان تبلیغات جهاد تبیین است و اینکه چرا تبلیغ و تبیین کنیم موضوعی است که در نگاه به منظومه فکری مقام معظم رهبری به آن پی می‌بریم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: امروز در جنگ رسانه‌ای با دشمن قرار داریم، دشمن در این جنگ از همه ابزار و امکانات استفاده می‌‌کند و هزینه زیادی در این زمینه انجام می‌دهد.

وی به برنامه‌های هفته تبلیغ در استان اشاره و خاطرنشان کرد: برنامه‌های مختلفی در این ایام در دستور کار قرار دارد؛ از جمله دیدار با مسوولان ارشد استان و بیان مطالبات مهم.

وی سرکشی از معمرین حوزه تبلیغ و امامت را از دیگر برنامه‌های هفته تبلیغ برشمرد و عنوان کرد: یک نشست تخصصی با معاون آموزش شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور داریم و یک نشست خادمین تبلیغ نیز با حضور جمع کثیری از مجموعه تبلیغی استان برگزار خواهد شد.

قدرتی تصریح کرد: تجلیل از بازنشستگان و خدمت گذاران مردم در ادارات تبلیغات اسلامی و سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه در شهرهای مختلف از دیگر برنامه‌های هفته تبلیغ است که در کنار آن نمایشگاه‌هایی نیز در نماز جمعه برگزار خواهد شد.

وی در ادامه به عملکرد ۴ ساله تبلیغات اسلامی در استان اشاره کرد و گفت: در بحث اعزام مبلغ حدود٣۵٠ اعزام به مناطق عشایری داشتیم، ١٠ هزار برنامه فضای مجازی برگزار کردیم و ٢٠٠ جلسه شورای راهبردی تبلیغ برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه در ۴ سال گذشته ٢٠ همایش تبلیغی در استان برگزار شد، افزود: در این مدت بیش از ۵ هزار مباحثه و سخنرانی در خصوص جمعیت داشتیم و در دوره همه گیری کرونا خدمت رسانی به ١٢٠٠ نفر در بیمارستان‌ها انجام شد. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: در ۴ سال گذشته حدود ١٣ هزار اعزام مبلغ به مناطق مختلف استان را داشتیم.

وی تصریح کرد: ٣۵ امام محله در سطح استان داریم و در حال حاضر ٩٧ امام روستا نیز در سطح استان فعالیت دارند. 

این مسوول با اشاره به اینکه در حوزه قرآنی بیش از ۵٠٠ برنامه در این ۴ سال برگزار شد، یادآور شد: ١٠٠ خانه قرآنی در سطح استان داریم که با برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال جاری به ٢٢٠ خانه خواهد رسید. در بخش برگزاری کارگاه‌های سبک زندگی قرآنی نیز حدود ۴ هزار نفر در این کارگاه‌ها شرکت کردند. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: در بخش تشکل‌های دینی بیش از ١۵٠٠ هیات مذهبی فعال در سطح استان داریم و حدود ٣۵ کانون فرهنگی تبلیغی نیز در سطح استان فعالیت دارند.

وی خاطرنشان کرد: در سال ١۴٠٠ کاری را تحت عنوان اتاق وضعیت به عنوان یک مقدمه آزمایشی تشکیل دادیم و در سال ١۴٠١ به صورت جدی در حال کار است. در این اتاق وضعیت ١۶ زیست بوم مورد توجه است. در اتاق وضعیت اثرسنجی اقداماتی که در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

قدرتی خاطرنشان کرد: یکی از کارهای ابداعی که در مساجد انجام می‌دهیم تهیه اطلس مساجد استان است که در آن مشکلات و مباحث مطرح در مسجد احصا و رسیدگی می‌شود.

وی در ادامه به بحث موازی کاری اقدامات فرهنگی در سطح محله‌ها اشاره کرد و گفت: با دستگاه‌های مختلف فرهنگی در این رابطه صحبت کردیم تا جلوی این موازی کاری‌ها گرفته شود. 

وی افزود: در اطلس فرهنگی مساجد بدنبال رفع موازی‌ کاری‌ها هستیم. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: برنامه‌های ویژه‌ای برای بحث مویه‌خوانی و افراد فعال در این حوزه داریم. با برنامه‌ریزی صورت گرفته بدنبال ساماندهی این حوزه هستیم تا گلایه و دغدغه مردم در زمینه مویه خوانی‌های در قبرستان‌ها برطرف شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس