رییس کل دادگستری لرستان گفت: مهم ترین دغدغه مسوولان نظام و دستگاه قضایی تحقق شعار سال است و همه ما باید به سهم خود برای محقق شدن آن تلاش نماییم.

به گزارش خبر افلاک ، محمدرزم گفت: دستگاه قضایی با محتکران واخلالگران بازار که معیشت مردم را تحت فشار بیشتر قرار دهند، برخورد قاطع است.

وی ضمن تقدیر از زحمات مجموعه قضایی استان لرستان به اولویت‌های ۱۵ گانه سال جاری در قوه قضاییه اشاره کرد و گفت: فراهم سازی زمینه‌هایی که منجر به ارائه مطلوب‌تر خدمات قضایی به مردم از سوی کارکنان این دستگاه و خدمت به مردم در جهت جلب رضایت آنها، اجرای کامل سند تحول قضایی و تعالی آن، تقلیل پرونده‌های ورودی به دستگاه قضایی با ایجاد و اصلاح قانون و انجام اقدامات پیشگیرانه، کوتاه کردن زمان رسیدگی و توجه به اطاله دادرسی از اولویت های دستگاه قضایی می باشد.
رییس کل دادگستری لرستان گفت: دستگاه قضایی در راستای کاهش جمعیت کیفری و کم کردن زندانیان، تحقق شعار سال، حمایت کامل و همه جانبه از تولید کنندگان، کارآفرینان و شرکت‌های دانش بنیان ومانند سال های گذشته مساعدت بیشتر به دولت برای رفع مشکلات مردم از جمله بهبود معیشت و مقابله جدی با محتکران، گران فروشان و فرارهای مالیاتی تلاش می کند.
وی می گوید: اهتمام هر چه بیشتر در صیانت از حقوق عامه به ویژه در امر مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی و برخورد متناسب با مسوولانی که کوتاهی داشتند، نخبه گزینی و ارتقای نیروهای شایسته، جوان و پرانگیزه، انسداد بسترها و گلوگاه‌های فسادزا، ارتقای امور دستگاه قضایی از وظایف اصلی شورای قضایی استان لرستان است.
رزم به در پیش بودن هفته قوه قضاییه اشاره کرد و یادآورشد: معاونان و روسای سازمان‌های تابعه تبیین و تبلیغ صحیح و دقیق از حوزه کاری خود و گزارش عملکرد سال ۱۴۰۰ را از طریق صدا و سیما با برنامه‌های تلویزیونی، حضور در مساجد، کنفرانس‌های مطبوعاتی و نشست‌های خبری، جراید و غیره را اطلاع رسانی کنند.
رییس کل دادگستری لرستان گفت: همچنین نسبت به برگزاری میزگردهای تخصصی قوه قضاییه مانند میزگردهای خانواده محور، صلح و سازش، میزگرد حقوق شهروندی با حضور کارشناسان برتر این حوزه‌ها، ارتباط مردمی به صورت پرسش و پاسخ، دیدار و جلسه با نخبگان و خیرین، سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه، مشارکت در طرح شمیم خدمت، افتتاحیه‌ها و کلنگ زنی‌ها، اعلام اهم کارهای انجام گرفته عمرانی، آماری، تجهیزاتی، بیمه‌ای، رفاهی و غیره جهت آگاهی عموم مردم از خدمات دستگاه قضایی استان اقدام کنند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان