در سومین هفته از برنامه مجازی شهیدان افلاکی، کاربران لرستانی در قرار و عهدی معنوی ، روایتگر زندگی شهید نورخدا موسوی شدند.

به گزارش خبرافلاک کاربران لرستانی در آستانه برگزاری کنگره ۶ هزار و ۵۴۴ شهید استان، پنج شنبه های هر هفته معرفی و بیان سبک زندگی شهدا در بستر توییتر و اینستاگرام را با هشتگ شهیدان افلاکی اجرا می کنند.
آنچه در کنار متن نوشت ها با هشتگ شهیدان افلاکی، به چشم می آید معرفی شهدای مختص هر شهرستان با نام شهید محلات هر شهرستان است.
خرم آباد مرکز استان لرستان ۲۰۲۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است؛ با شروع این برنامه در بستر مجازی در گذر  ۳ هفته، شهیدان محسن فرج الهی، شهید اسماعیل غلامی یاراحمدی و شهید سید نور خدا موسوی توسط کاربران شبکه های اجتماعی معرفی شدند.
در قرار و عهد هفتگی فرزندان لرستانی در فضای مجازی با شهدا، زندگی شهیدی روایت شد که پرتوی از  نور خدا بر روی زمین بود، شهیدی که تلالو خورشید تولدش در شهریور سال ۴۹ بر سردی ۱۷ اسفند سال ۸۷ در منطقه لار سیستان تابید و آن ها که در اوج تاریکی چشم و قلب، سر شهید را نشانه رفتند افتادن نورِ خدا بر زمین را دیدند.
شهید نور خدا موسوی در اسفند سال ۸۷ در درگیری با گروهک تروریستی ریگی از ناحیه سر به شدت مجروح و با ۱۰۰ درصد جانبازی به شهید زنده کشور معروف شد وی که  ۱۰ سال در کما بود  سرانجام در ۱۵ آبان سال ۱۳۹۷،  در  شب رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) این به آسمان پر کشید و به هم‌رزمان شهیدش پیوست.

در زیر بخشی از روایت کاربران لرستانی از زندگی شهید نور خدا موسوی و عهد و پیمان هفتگی نسل امروز با شهدا را می خوانید.