مسئول بسیج سازندگی لرستان گفت: ۲۰ پروژه محرومیت زدایی در بخش آبرسانی لرستان با ظرفیت آبرسانی به ۱۲۵ روستا اجرا می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، احسان جهانبخش مسئول بسیج سازندگی لرستان  اظهار داشت: کم آبی ناشی از تغییرات اقلیمی و بارشی مناطق شهری و روستایی را با مشکل تامین آب شرب روبرو کرده تا جایی که برخی از روستاییان ناچار به ترک منطقه شده اند که در جای خود ضربه به نظام تولیدی، فرهنگی و اجتماعی بود که با کار و تلاش جهادی و راهکار‌های علمی قابل حل است.

او افزود: اجرای طرح‌های آبرسانی به روستا‌ها و مناطق محروم و ایجاد جهش در جهاد آبرسانی به روستا‌های محروم با تمام ظرفیت‌ها یک ضرورت است که باید مد نظر باشد.
مسئول بسیج سازندگی لرستان با اشاره به اینکه در تمام شهرستان‌ها پروژه‌هایی در حال اجرا وجود دارد، بیان کرد: ۲۰ پروژه فعال ملی محرومیت‌زدایی در بخش آب‌رسانی وجود دارد که طبق توافق نامه آبرسانی به ۱۲۵ روستا است، اما با توجه به تلاش سازندگی و مدیریت آن در سطح ۳۰۰ روستا آبرسانی انجام می‌شود.
جهانبخش گفت: ۶۲ مخزن، ۱۰حلقه چاه و ۵۳۵ کیلو متر اجرای شبکه آبرسانی پلی اتیلن و فلزی در سطح استان در حال انجام است.
جهانبخش با اشاره به اینکه آب‌رسانی به روستا‌ها و تکمیل پروژه‌های این حوزه نیازمند کار جهادی و برنامه ریزی دقیق و سریع است، اوافزود: در جلسه‌ای که برگزار شد اعتبارات اجرای پروژه توسط آب و فاضلاب به حساب قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تامین و در اسرع وقت به حساب بسیج سازندگی استان واریز شود و مخازن و چاه‌های طرح آبرسانی به صورت همزمان اجرا شود.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان