رئیس اداره مکانیزاسیون جهادکشاورزی لرستان ، تجهیزات مکانیزاسیون استان را فرسوده و قدیمی خواند و گفت: در حال حاضر ۳۸۹ دستگاه کمباین بومی داریم که دارای عمر متوسط ۱۵ سال به بالا هستند.

به گزارش خبر افلاک ، مجتبی صفایی نژاد صبح امروز با اشاره به برگزاری دوره آموزشی تنظیم کمباین‌ها برای برداشت محصولات زراعی، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با هماهنگی مرکز ترویج سازمان جهاد لرستان، ۱۸ کلاس آموزشی را در دستور کار قرار دادیم که تعدادی برگزار شده و مابقی هم برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این ۱۸ کلاس آموزشی برای ۵۷ مرکز خدمات جهادکشاورزی سراسر استان برگزار می‌شود.

رئیس اداره مکانیزاسیون جهادکشاورزی لرستان با بیان اینکه در استان ۳۵ اکیپ برداشت از فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی به ویژه مکانیزاسیون داریم، افزود: امید می‌رود با برگزاری این گونه دوره‌های آموزشی، غلات را با کمترین ضایعات برداشت کنیم.

صفایی نژاد، تجهیزات مکانیزاسیون استان را فرسوده و قدیمی خواند و گفت: در حال حاضر ۳۸۹ دستگاه کمباین بومی داریم که دارای عمر متوسط ۱۵ سال به بالا هستند.

وی از پرداخت تسهیلات برای خرید کمباین به کشاورزان خبر و ادامه داد: سالانه بیش از ۳۰ دستگاه کمباین تحویل کشاورزان می‌شود، تسهیلات ۱۵ درصد از سال ۹۲ شروع شده و تاکنون بیش از ۲۰۰ دستگاه تحویل شده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس