نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: انتظار می‌رود خیران و نیکوکاران که همیشه بار کار‌های خیر را بر دوش داشته‌اند، برای حفظ استقلال حوزه‌های علمیه از این مراکز حمایت کنند.

به گزارش خبر افلاک ، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی گفت: هجرت تاریخ‌ساز امام رضا (ع) و خواهرش حضرت فاطمه معصومه (س) بر تاریخ ملت ایران اسلامی و تاریخ جهان بشریت تأثیرگذار بوده، هست و خواهد بود.

وی بابیان اینکه اگر این هجرت به ایران اسلامی صورت نمی‌گرفت معلوم نبود که وضعیت کشور ما چگونه می‌شد و تاریخ کشور ما بر صفحات تاریخش چه چیزی نوشته می‌شد، ادامه داد: برگرد بارگاه نورانی امام رضا (ع) و کریمه اهل‌بیت (س)، دو حوزه علمیه شکل گرفت و میراث گرانبها و ارزشمندی از علم و دانش و فقاهت، اخلاق، فلسفه و عرفان برجای گذاشت.

شاهرخی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه معارف اسلامی و دانش اهل‌بیت (ع) را هم در داخل کشور و هم در خارج از کشور گسترش دادند، گفت: مولفانی تربیت شدند که با زبان روز دنیا احکام اسلامی را به دورترین نقاط جهان انتقال می‌دهند و برگرد بارگاه این امام عظیم‌الشان و کریمه اهل‌بیت (ع) از اقصی نقاط جهان حضور می‌یابند و با معارف اسلامی، احکام و اخلاق آشنا می‌شوند و دانستنی‌های خود را در عالمی که به دنبال این هستند که فساد را ترویج کنند، منتقل می‌کنند.

شاهرخی می گوید: برگرد این دو بارگاه مجاهدان و رزمندگانی در داخل و خارج تربیت شدند و علوم اسلامی را فرا گرفتند و به کشور‌های خودشان در لبنان، بحرین، یمن، نیجریه، آسیا، اروپا و آفریقا هجرت کردند و پنجه در پنجه زورگویان عالم انداختند و تاریخ بشریت را تغییر دادند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه این‌ها همه در سایه این هجرتی است که امام رضا (ع) و کریمه اهل‌بیت عصمت و طهارت (س) انجام دادند، گفت: وقتی مقایسه می‌کنیم ۲۵۰ سال عمر امامت ائمه را در دوران حضور با زمان حاضر می‌بینیم در آن زمان هم بر ائمه جنگ تحمیل کردند، ترور کردند، مسموم کردند و تهاجم فرهنگی به عمل آوردند.

وی با بیان اینکه زمانی که امام رضا (ع) به ولایتعهدی اجباری منصوب شدند، شعیان نگران بودند که امام جوان چگونه در مقابل خلفای عباسی می‌تواند ودیعه امامت را به سرانجام برساند، گفت: اما نتیجه امامت امام رضا (ع) این بود که بنی‌عباس عاجز ماندن از برنامه‌های دینی، فکری و فرهنگی امام رضا (ع) و جلسات مناظره امام رضا (ع) که در این جلسات علمی امام رضا (ع) برهمه پیروز می‌شد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه امام رضا (ع) فضای فرهنگی و دینی را فراهم کرد که مردم به امام هفت ساله هم ایمان آوردند و اعتقاد پیدا کردند، می گوید: ائمه اطهار (ع) در دوران سخت و دشوار آن دوران، وظیفه و پاسداری خود را از شکوت اسلام و مسلمانان حفظ کردند.

شاهرخی گفت: امروز ایران اسلامی هم دردر حال حرکت به سوی قله است، ودر این مسیر با پستی و بلندی‌هایی مواجه هستیم که این دشواری‌ها ما را به قله نزدیک می‌کند.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: مدارس علمیه نیازمند همراهی و کمک‌های مادی مردم و خیران است و انتظار می‌رود خیران و نیکوکاران که همیشه بار کار‌های خیر را بر دوش داشته‌اند، برای حفظ استقلال حوزه‌های علمیه از این مراکز حمایت کنند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان