طبق گزارش های خبری، فرودگاه اربیل و کنسولگری آمریکا در این شهر هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

به گزارش خبر افلاک ، منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجار در اطراف فرودگاه اربیل و ساختمان کنسولگری آمریکا خبر داده اند.

طبق گزارش شبکه العهد عراق، گفته می شود این حمله با استفاده از پهپاد انجام شده است. سومریه نیوز نیز گزارش داد یک منبع امنیتی گفته است که این انفجار در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل رخ داده است.

این منبع توضیح داده است که طبق اطلاعات اولیه صدای انفجار از یک پهپاد در نزدیکی جاده مصیف ناشی شده است. طبق گفته این منبع، این پهپاد یک خودرو را در این جاده هدف قرار داده است.

همچنین خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع امنیتی اعلام کرد یک پهپاد، حمله‌ای را امروز (چهارشنبه) به کنسولگری آمریکا در اربیل، واقع در شمال عراق به انجام رساند. طبق گزارش رویترز، هنوز مشخص نیست آیا این حمله پهپادی، تلفات و یا زخمی داشته است یا خیر.

برخی منابع همانند خالد اسکیف، خبرنگار شبکه المیادین در توییتر خود مدعی شد در این حمله پهپادی ایلاک رون، مسئول جوخه ترور رژیم صهیونیستی به هلاکت رسیده است.  حساب توییتری «اینتل اسکای» نیز با انتشار تصویری مدعی شد فرمانده واحد ترور موساد در طول این حمله ترور شده است.

با این حال، تاکنون هیچ مقام رسمی صهیونیست این موضوع را تایید نکرده است. پیش تر مقامات اقلیم کردستان عراق اعلام کرده بودند در حمله به چند خودرو در جاده بیرمام سه تن مجروح شدند. 

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان