استاندار لرستان به نحوه برگزاری مطلوب کنگره شهدای این استان تأکید کرد و گفت: درصد پیشرفت برنامه‌ها برای برگزاری این کنگره باید ارائه شود.

به گزارش خبر افلاک ، فرهاد زیویار شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ ایثار و شهادت در سالن جلسات استانداری با اشاره به باب‌شدن شیوه جدیدی از شهادت در انقلاب اسلامی اظهار داشت: در دوره‌ای که در دنیای مادی تفکر غالب لیبرالیسم با مؤلفه‌های آزادی فرد، اصالت فایده و سود و زیان شده بود، نظامی در ربع آخر قرن بیستم ظاهر شد که این تفکر را نفی کرد.

وی با اشاره به سرود «سلام فرمانده» افزود: در این سرود ادبیات متفاوتی وجود دارد به‌گونه‌ای که افراد زیادی را به استادیوم‌ها می‌کشاند که تاکنون نظیر نداشته و توانسته نسل‌های بعدی را تحت‌الشعاع قرار دهد.

استاندار لرستان با اشاره به کارهای در دست اقدام برای خانواده شهدا و ایثارگران عنوان کرد: از سیاست‌هایی که در این زمینه در اختیار ماست نباید غفلت کنیم.

وی بیان کرد: کنگره شهدای استان لرستان یک نقشه اساسی برای یک سال آینده بوده و برگزاری به‌نحو احسن این کنگره دغدغه همه ماست.

زیویار با بیان اینکه در لرستان در برخی زمینه‌ها کارهای اساسی انجام نشده‌است، گفت: فرهنگ مکتوب ما خیلی قوی نیست، چند نفر تاکنون توانسته‌اند کارهای شفاهی برای شهدا تولید کنند.

وی با تأکید بر اینکه کنگره شهدا می‌تواند قدم‌های اساسی برای مکتوب‌کردن خاطرات شهدا بردارد، بیان کرد: همه امکانات استان لرستان را بسیج می‌کنیم که این عقب‌افتادگی‌ها جبران شود.

استاندار لرستان با اشاره به بهانه‌کردن عدم ابلاغ بودجه از سوی برخی، خاطرنشان کرد: جلسه کنگره در سال ۱۴۰۱ گفتیم که برگزار نشود، زیرا معمولاً بودجه به‌صورت متعارف در اواخر خرداد ابلاغ و در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار داده می‌شود.

زیویار با اشاره به برگزاری جلسه دوم کنگره در هفته آینده عنوان کرد: درصد پیشرفت برنامه‌هایی که دستگاه‌ها بناست انجام دهند باید ارائه شود تا چشم‌انداز ماه‌های باقی‌مانده سال را در این زمینه مشخص کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم