حجت الاسلام رستمی با بیان اینکه عزت امروز جمهوری اسلامی ایران، محصول مقاومت است، گفت: امام(ره) در مقابل زورگویان عالم مانند جدش محکم و استوار ایستاد و پیروز شد.

به گزارش خبرافلاک ، حجت الاسلام مصطفی رستمی ظهر امروز در مراسم سالروز ارتحال امام(ره) که در مصلی الغدیر خرم آباد برگزار شد، اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران با خودش اتفاقات بزرگی را در عالم رقم زد و نباید تصور کرد این انقلاب پدیده ای است که منحصر به تاسیس نظام در ایران و پایان هزاران سال حکومت شاهان بود بلکه انقلاب اسلامی خط جدیدی در دنیا ایجاد کرد که این خط منحصر در ایران نماند.

وی افزود: این انقلاب، دینداری را در دنیا زنده کرد و زمانی که کشورهای دیگر ادعا می کردند مرگ دین فرا رسیده است اما درست در همین زمان بود که انقلابی رخ می دهد و دینداری را زنده می کند، امام(ره) خدا را همه چیز می دید و به خدا توکل می کرد و اطمینان داشت که خدا همه کاره عالم است و به این نکته تردیدی ندارد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های کشور تصریح کرد: امام(ره) در مقابل قدرتمندان عالم مانند جدش محکم و استوار می گوید آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و در مقابل قدرتها عظیم و شکست ناپذیر بود، امام(ره) که فرمود دست مردم را می بوسم و به آن افتخار می کنم نشات گرفته از نگاه عمیق ایشان بود و امام(ره) این اعتقاد را باور دارد و بارها اعلام کرد دنبال محبوبیت نیستم.

حجت الاسلام رستمی عنوان کرد: انقلاب کارش با پیروزی انقلاب تمام نشد و کارهای بزرگی روی دوش مردم است، این ملت با امام(ره) حرکت کرد و اتفاقاتی رخ داد به طوری که محاسبات بین المللی تغییر کرد و باید همه این دستاوردها و تلاش های امام(ره) را برای نسل جوان تبیین کرد و ایران پایگاه مستضعفان عالم شد چرا که روزی روی پای خود ایستاد و پیروز شد، در جنگ تحمیلی که بسیاری از کشورها تجهیزات و نیروی انسانی در اختیار صدام قرار دادند، رزمندگان حتی برای خرید سیم خاردار مشکل داشتند اما در آن شرایط امام(ره) و ملت ایستادند و ایران را عزت دادند.

وی بیان کرد: باید زمانی از خرمشهر دفاع می کردیم اما امروز می گویند ایران در پایتخت های دنیا چه کاری می کند، می گویند ایران در ونزوئلا موشک مستقر می کند و دست آنها پایین آمده است، امروز کشتی های ایران با امنیت حتی در اقیانوس ها بیخ گوش انگلیس حرکت می کند و اگر آنها خطا کنند دلیر مردان این سرزمین گوش آنها را می پیچند و این عزت محصول مقاومت است.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های کشور با بیان اینکه هیچ آموزه ای نمی گوید بدون زحمت نتیجه حاصل می شود، خاطر نشان کرد: اگر بندگان صبر کنند خداوند به آنها مدد می رساند و اینگونه بود که در دفاع مقدس و دفاع از حرمین این مهم تجربه شده است و خداوند وعده اش را به یاران داده است.

حجت الاسلام رستمی بیان کرد: پیروزی های بزرگی که این ملت به دست آورده در سایه توکل به خدا بوده و دشمن به این نتیجه رسیده اگر ارتباط مردم با هم و رهبری از بین برود آنها به هدفشان می رسند اما ملت ایران به رهبری مقام معظم رهبری هر روز محکم تر در این مسیر قدم برمی دارند.

وی افزود: در کرونا اعلام می کردند که وضعیت ایران چگونه است و روزی که تعداد کشته های ایران به صفر رسید، در آمریکا ۳۰۰ کشته داشتند و همان کشورهای مدعی بهداشت و تکنولوژی بودند اما این کشوری که به خدا تکیه کرد و به برکت تکیه بر خدا و دانشمندان جوان کشور امروزه به جایی رسیدیم که عزتمندانه می گوییم این ملت خودش پیروز شد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های کشور گفت: تا زمانی این عزت و توکل وجود دارد، پیروزی نیز ادامه دارد و در مسیر حق حرکت کردند پیروزی محقق می شود اما همه تلاش نظام سلطه این است که مردم را ازاین راه منصرف کنند.

حجت الاسلام رستمی خاطرنشان کرد: روزی که ملوانان انگلیسی اسیر شدند آنها اعلام کردند بعد از سالها این رخ داده و اینها از این ملت خیلی کینه دارند و می دانند این ملت تا زمانی که با رهبری همراه است شکست نمی خورد، ملت ایران تاکنون محکم بر سر راه عزت ایستاده و شعار امام حسین(ع) را حفظ کرده است و راهکار دشمن برای زمین زدن، جدا کردن و ناامید کردن مردم است و تلاش دارند تا مردم آماده پذیرش پیام های غرب شوند اما تا زمانی که پیام شهادت، عزت و توکل بر خدا در این ملت باشد شکست امکان پذیر نیست.

وی اظهار داشت: امروز همه مردم در مقابل جامعه مسئولیت دارند و باید یادآوری شود روزهای تاریک و سخت قبل از انقلاب که امروز جهاد تبیین موضوع مهمی است، باید امید داده شود و وظیفه ما ایستادگی، مقاومت، صبر و خدمت به مردم است و این ملت شایسته بزرگترین خدمت ها هستند و همه باید با امید به آینده رو به جلو حرکت کرد.

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه های کشور افزود: امام خمینی(ره) کسی بود که ۲۰۰ هزار شهید از مدرسه او تقدیم انقلاب شد و احیای دین و معنویت در این نظام مرهون تلاش امام(ره) است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک