استاندار لرستان با بیان اینکه کل مجموعه ۰۷ پانزده هکتار بوده که سهم شهرداری ۷ هکتار است و مابقی سهم ارتش است، گفت: هیچ کدام از توافقات صورت گرفته قطعی و نهایی نشده و ما می‌توانیم با استفاده از امکانات و اختیاراتی که داریم‌ بهترین تصمیمات را در خصوص جابجایی اتخاذ کنیم.

 به گزارش خبر افلاک، استاندار لرستان در جریان بازدید از پادگان ۰۷ که پس از حواشی ایجاد شده مبنی بر فروش بخشی از قطعات مجموعه با بیان اینکه رسانه نقش خود را در خصوص این مجموعه به خوبی ایفا کردند، گفت: این دغدغه و دلسوزی از سر احساس مسوولیت بوده و ربطی به جناح و گروه خاصی ندارد.

وی افزود: این مجموعه در قلب شهر است و جزو میراث شهر به حساب می‌آید، ابنیه تاریخی موجود در پادگان ۰۷ هویت شهر بوده و تعلق خاطری است که همه نسبت به آن احساس مسوولیت داریم.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: همه از جمله من حس شهروندی نسبت به این مجموعه داریم.

زیویار با اشاره به اینکه توافقات صورت گرفته در خصوص پادگان ۰۷ ربطی به این دوره از مدیریت در استان ندارد، گفت: البته این بدان معنا نیست که از زیر بار مسوولیت شانه خالی کنیم، از طرفی قصد متهم کردن کسی را نداریم.

وی بیان کرد: اما واقعیت این است که ما وارث وضعیتی هستیم که ربطی به ما ندارد و همه توافقات به قبل از سال ۱۴۰۰ برمی‌گردد.

زیویار با بیان اینکه کل ملک ۰۷ پانزده هکتار بوده که سهم شهرداری ۷ هکتار است و مابقی سهم ارتش است، افزود: هیچ کدام از توافقات صورت گرفته قطعی و نهایی نشده و ما می‌توانیم با استفاده از امکانات و اختیاراتی که داریم‌ بهترین تصمیمات را در خصوص جابجایی اتخاذ کنیم.

وی اما در خصوص تبلیغات فروش اراضی پادگان ۰۷ که توسط برخی بنگاه‌ها صورت گرفته، توضیح داد: همین اتفاقات و تخریب بخشی از دیوار مجموعه حساسیت‌ها را افزایش داد که من این را به فال نیک می‌گیرم.

استاندار لرستان گفت: هر گونه خرید و فروش ملک در مجموعه پادگان ۰۷ از این به بعد وجاهت قانونی ندارد، مشاوران املاک اقدام به هیچ گونه خرید و فروش نکنند.

زیویار افزود : تاکنون هیچ سند حقوقی در مجموعه پادگان ۰۷ صادر نشده و از سوی شهرداری هیچ پایان کاری صادر نشده است.

وی اما در خصوص شائبه تخلفات در خصوص توافقات انجام شده در پادگان ۰۷ توضیح داد: تاکنون گزارش و موردی از تخلف نداشته‌ایم اما اگر موردی وجود داشته باشد بررسی و پیگیری می‌کنیم.

انتهای پیام /

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس