معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه بومی‌گزینی، راه برون‌رفت از کمبود پزشک متخصص در کشور است، گفت: پذیرش دستیار بومی از امسال اجرا می‌شود.

به گزارش خبر افلاک ، ابوالفضل باقری فرد در نشست دبیران بوردهای تخصصی که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: افتخار امروز کشور به آموزش پزشکی، به دلیل کیفیت آموزش است و امید است با همت اساتید و دبیران بورد های تخصصی، این کیفیت مطلوب حفظ شود.

وی تصریح کرد: تائید آموزش پزشکی عمومی ایران توسط فدراسیون جهانی آموزش پزشکی WFME یکی از افتخارات نظام آموزش پزشکی کشورمان است که امیدواریم تداوم یابد.

باقری فرد گفت: خط قرمز وزارت بهداشت در کیفیت آموزش به جهت تاثیر آن بر سلامت مردم است و هیچ کوتاهی و قصوری در این زمینه قابل پذیرش نیست و به علت تاثیر مستقیم آموزش بر درمان، تلاش و کوشش اعضای بورد در این مسیر بسیار مهم و حیاتی است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت بیان کرد: گروه‌های بورد، ظرفیت علمی بسیار خوب برای وزارت بهداشت محسوب می شوند که باید تلاش شود از این ظرفیت به بهترین شکل ممکن استفاده شود زیرا اعضای بورد هر رشته ، بهترین افراد صاحب نظر در حوزه آموزش بهداشت و درمان هستند و انتظار می‌رود گروه‌های بورد، در جهت حل مشکلات راهکار های علمی ارائه کنند.

باقری فرد ابراز داشت: انتخاب اعضای بورد بر اساس شایستگی است و اعضای بورد باید به لحاظ علمی و اخلاقی، برجسته، نمونه و صاحب نظر باشند. همچنین  لازم است اساتید بورد به جوان‌گرایی و جانشین پروری نیز توجه داشته باشند و افراد منتخب بورد در تامین و ارتقای نظام آموزشی و سلامت کشور موثر باشند.

وی افزود: امیدواریم دبیران بورد یکی از بازوهای مهم تصمیم گیری در نظام سلامت کشور باشند و اعضای بوردها باید علاوه بر رشته تخصصی خود، نقشه راه نظام سلامت را ترسیم کنند زیرا بوردهای علمی دلسوزترین و صالح‌ترین افراد برای ارتقای رشته های خود هستند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان اینکه راه برون رفت از کمبود متخصص، بومی گزینی و پذیرش دستیار بومی است، یادآور شد: این کار باید در چارچوب مشخص و پس از اعلام نیاز کلان مناطق و بررسی‌های لازم انجام شود که انشالله در سال جاری اجرایی می‌شود. 

امضای میثاق نامه در نخستین گردهمایی دبیران بورد تخصصی 

گفتنی است در نخستین گردهمایی دبیران بورد تخصصی علوم پزشکی که با حضور دبیران بوردهای تخصصی پزشکی به منظور آمادگی برای برگزاری آزمون گواهینامه و ارتقای پزشکی، معاون آموزشی وزارت بهداشت در زمینه اهمیت بورد، جایگاه آن، نحوه تعیین اعضای بورد تخصصی و نقش آن‌ها در آموزش پزشکی نکات و تذکرات لازم را ارایه داد. سپس اعضای بورد سئوالات خود را مطرح کردند و ابهامات رفع شد تا اعضای ممتحنه به طور کامل آماده برگزاری آزمون باشند.

در پایان این جلسه میثاق نامه ای به شرح زیر توسط دبیران بورد شورای تخصصی امضا شد:

با استعانت از ساحت کبریایی او که عدالت و حق مطلق است، با افتخار بر پیمان خود در صیانت از حقوق جامعه علمی و فرهیخته کشور، دستیاران و فراگیران و در نهایت مردم فهیم و ایثارگر تاکید می‌کنیم و حداکثر مساعی خود را در کنار سایر استادان و همکاران در جهت نیل به جایگاه والای علمی و معنوی کشور، به ویژه در سالی که به نام “تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین” مزین است به کار بندیم. از پروردگار قادر متعال مسئلت داریم که همچون گذشته در این راه خطیر و ارزشمند ما را در همگامی با سیاست‌های اصلی نظام سلامت و آموزش و وزارت متبوع موفق و سربلند دارد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم