مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری لرستان گفت: حدود ۲۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه سفر رئیس‌جمهور در حال پرداخت به مردم این استان است.

به گزارش خبر افلاک ، سعید یادگاری شامگاه دوشنبه در نشست بررسی پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه و خوداشتغالی سفر رئیس‌جمهور به لرستان اظهار داشت: سه جلسه با حضور مدیران عامل بانک‌ها، صندوق کارآفرینی امید و مدیران ستادی استانداری در سفر دو روزه مدیرکل بازرسی، نظارت و ارزیابی عملکرد نهاد ریاست‌جمهوری برگزار شده‌است.

وی با اشاره به ضرورت تسریع در پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه ریاست‌جمهوری به مبلغ ۱۵ میلیون تومان و با بازپرداخت ۶۰ ماهه افزود: بانک‌ها و شعب ذی‌ربط همکاری لازم را برای مانع‌زدایی و تسهیل شرایط ضمانت وام با متقاضیان انجام و روند پرداخت را با ارسال گزارش هفتگی به بازرسی استانداری اطلاع دهند.

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری لرستان عنوان کرد: حدود ۱۲۵ هزار نامه و تماس برخط با سامانه ۱۱۱  در سفر رئیس‌جمهور ثبت و تحویل اداره کل بازرسی شده که از این مقدار تعداد ۳۵ هزار و ۸۶۳ فقره تسهیلات و وام بانکی است.

وی بیان کرد: از ۳۵ هزار و ۸۶۳ فقره تسهیلات ۲۰هزار و ۵۸۱ فقره وام خرد قرض‌الحسنه شامل قرض‌الحسنه ضروری، کمک‌هزینه تعمیر مسکن، درمان، ودیعه مسکن، هزینه تحصیل، وام بانکی و خرید کالا تخصیص یافته‌ که به‌مرور در حال پرداخت به متقاضیان است.

یادگاری با بیان اینکه حدود ۲ هزار میلیارد ریال مجموع تسهیلات تخصیصی سفر رئیس‌جمهور به لرستان است، گفت: این مبلغ در راستای خدمت صادقانه و عینی به مردم این استان در بازه زمانی چهار ماهه و خارج از مصوبات سفر رئیس‌جمهور انجام شده که مشابه این خدمت  در دولت قبلی حدود ۵۰ میلیارد ریال بوده که در سال ۱۳۹۶  برای درخواست‌های مردمی تصویب و بعد از سه سال به متقاضیان پرداخت شده‌است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری تسنیم