بورس دیروز در حدود یک درصد افت کرد. امروز چند سیگنال برای سهامداران وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند، بورس فردا روند متعادل روبه پایینی را تجربه می‌کند.

گزارش خبرافلاک، بورس دیروز با افت ۱۱ هزار و ۸۵ واحدی به سطح یک میلیون و ۵۵۳ هزار واحدی رسید. امروز چند سیگنال برای بازار وجود دارد و کارشناسان عقیده دارند که بورس روند متعادل روبه پایینی را تجربه می‌کند.

نرخ سود بازار بین بانکی به ۲۰٫۵۹ درصد رسید.(بانک‌مرکزی)

این افزایش نرخ سود بانکی در بلند مدت به زیان بورس تمام می‌شود.

حداکثر قیمت هر کیلوگرم شکر فله برای مصرف‌کننده ۲۰ هزار تومان تعیین شد. همچنین قیمت این محصول درب کارخانه و به صورت عمده ۱۸ هزار تومان است. براساس مشاهدات میدانی هر بسته شکر بسته‌بندی شده در اوزان ۹۰۰ گرمی و یک کیلوگرمی ۲۵ هزار تومان تا ۳۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. (تسنیم)

با توجه به اینکه شکر یک کالای اساسی است، افزایش قیمت می‌تواند صنایع مرتبط با آن را صعودی کند.

بر اساس آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی سود سهام بیش از چهار میلیون و ۶۰۰ هزار سهامدار که متعلق به ۲۷ شرکت بازار سهام بود از طریق سامانه سجام واریز شد. (ایرنا)

این پرداخت سود، اعتماد سهامداران نسبت به بورس را افزایش می‌دهد.

بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت گفت: دولت هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت دارو ندارد و کمیسیون ویژه قیمت‌گذاری سازمان غذا و دارو، مرجع تعیین قیمت دارو‌ است. افزایش قیمت دارو خارج از این کمیسیون، تخلف است.(فارس)

هزینه تولید دارو بالا رفته است و اگر کارنجات با قیمت کمتر محصول خود را بفروشند این صنایع با زیان‌سازی روبه‌رو می‌شوند.

بر اساس اطلاعیه جدید فرابورس قرار است روز چهارشنبه ۱۱ خرداد، سهام شرکت کایزد برای صندوق‌های سرمایه‌گذاری عرضه اولیه شود.(فرابورس)

اختصاص عرضه اولیه‌ها به صندوق‌های سرمایه‌گذاری، اعتماد سهامداران را نسبت به بورس کاهش می‌دهد.

  • منبع خبر : تجارت نیوز