امام جمعه موقت خرم آباد، نظارت دقیق بر اجرای قوانین را یکی دیگر از وظایف نمایندگان برشمرد و افزود: برخی به جای اینکه کمک کنند و یار و یاور مردم، فقرا و نیازمندان باشند، ارزاق مردم را احتکار می‌کنند که لازم است از این کار پرهیز شود.

امام جمعه موقت خرم‌آباد با بیان اینکه نمایندگان برای رفع مشکلات مردم چاره‌اندیشی کنند، بر ضرورت پرهیز از احتکار ارزاق مورد نیاز مردم از سوی تجار، بازاریان و … تاکید کرد.

، حجت الاسلام بهروز شمسی فر در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: یکی از ابعاد تقوا، تقوای اقتصادی است، در ایام سختی و مشکلات، مؤمنین و مسلمانان باید به فکر هم باشند، نمی‌شود کسی خود را مسلمان بداند اما به امور مسلمین اهتمام نداشته باشد، تقوای اقتصادی به خصوص در این دوران و زمانی که شاهد هدفمندسازی سازی یارانه‌ها هستیم باید مورد توجه قرار بگیرد.

ضرورت پرهیز از احتکار ارزاق مورد نیاز مردم

وی بیان داشت: برخی به جای اینکه کمک کنند و یار و یاور مردم، فقرا و نیازمندان باشند، ارزاق مردم را احتکار می‌کنند به امید اینکه گران‌تر شود و گران‌تر بفروشند، پیامبر (ص) می‌فرماید: جبرئیل به من خبر داد که در جهنم یک وادی هست که آتش آن فروزان است، سوال می‌شود که این وادی از آن چه کسانی است؟ جبرئیل می‌گوید سه طایفه در آنجا قرار می‌گیرند، یکی از آنها احتکار کنندگان هستند که ارزاق مردم را احتکار می‌کنند به امید اینکه گران‌تر بفروشند.

امام جمعه موقت خرم آباد تاکید کرد: در این زمان تقوا اقتضا می‌کند که فروشنده، کسبه و تاجر به سود معقول راضی باشد و کمک کند تا مردم از این گذر و جراحی اقتصادی راحت تر عبور کنند.

حجت الاسلام شمسی فر با اشاره به اینکه کسی که به فکر برادر مؤمن خود نیست چگونه شیعه و مسلمان است؟ گفت: همه کسانی که در این عرصه حضور دارند اجناس را به سود معقول به فروش برسانند، برکت و خیر آن بیشتر است، عنایت خدا به سمت شما می‌آید.

نمایندگان، نماینده جناح و افراد خاصی نیستند

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افتتاح مجلس شورای اسلامی در روز شنبه عنوان کرد: نمایندگان وظایفی دارند، یکی از آنها اصلاح و وضع قوانین است تا مشکلات مردم برطرف شود.

امام جمعه موقت خرم آباد، نظارت دقیق بر اجرای قوانین را یکی دیگر از وظایف نمایندگان برشمرد و افزود: نمایندگان، نماینده مردم هستند، نماینده جناح و افراد خاصی نیستند، باید به فکر مردم باشند و برای حل مشکلات مردم چاره اندیشی و کمک کنند.

حجت الاسلام شمسی فر در ادامه با اشاره به ابراز رضایت مقام معظم رهبری از دیوان محاسبات در یکی از دیدارها تصریح کرد: در این رابطه تعابیری داشتند، دیوان چابک و فعال است و در این مدت خوب ظاهر شده است، به خصوص در نظارت بر ادارات دولتی مقام معظم رهبری اشاره داشتند، امیدواریم که کارشان را دقیق‌تر و مستمر تر نسبت به همه ارگان‌های دولتی و بودجه کشور داشته باشند.

وی با اشاره به سالروز ولادت حضرت معصومه (س) و تبریک روز دختر و مادران این سرزمین بیان داشت: ایشان برکات فراوانی برای مملکت و مردم داشته، یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی کشور، حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) است که فرهنگ اسلام و اهل بیت در آنجا نشر پیدا می‌کند.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره تأسیس حوزه علمیه در جوار مرقد مطهر حضرت فاطمه معصومه (س) و تربیت شاگردانی در جوار مرقد ایشان مانند حضرت امام، مقام معظم رهبری و… گفت: این امر از برکات وجود حضرت معصومه (س) است، نشر علم، معارف، اعتقادات، احکام و فقه اهل بیت از آنجا به سراسر عالم از برکات وجود حضرت معصومه (س) است.

حجت الاسلام شمسی فر بیان داشت: از سه معصوم در روایت داریم که کسی حضرت معصومه (س) را زیارت کند بهشت بر او واجب می‌شود.

زائران امام حسین (ع) در روز قیامت مورد کرامت خداوند قرار می‌گیرند

وی در ادامه با اشاره به شهادت امام جعفر صادق (ع) عنوان کرد: ایشان در دوران حساسی بودند، زمانی بود که بین بنی امیه و بنی عباس درگیری بود و قدرت از دست بنی امیه به بنی عباس منتقل می‌شد، خلفا معمولاً می ترسیدن از نفوذ، محبت اهل بین مردم و همچنین جایگاه علمی آنها، در این راستا تلاش می‌کردند که آنها را محدود کنند.

امام جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر اینکه آنها مشغول درگیری با هم بودند و امام جعفر صادق (ع) از این فرصت استفاده و آنجا کرسی درس را راه اندازی کرد و تأسیس حوزه علمیه در اینجا شروع می‌شود گفت: تربیت شاگردانی در حوزه‌های مختلف تفسیر، کلام و… از دیگر اقدامات ایشان بود، این شاگردان معارف اهل بیت را هم منتشر و هم مستدل دفاع می‌کردند.