معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سه میلیون و ۶۲۲هزار و ۸۶۴ دُز واکسن کرونا تاکنون تحویل استان شد.

به گزارش خبر افلاک ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: سه میلیون و ۶۲۲هزار و ۸۶۴ دُز واکسن کرونا تاکنون تحویل استان و سه میلیون و ۴۸هزار و ۹۶ دُز آن تزریق شده است.

دکتر مریم کوشکی بیان کرد: تاکنون از میزان واکسن تحویلی به استان ۴۸۲ هزار و ۷۶۸ دُز مصرف نشده است که طی روز‌های آینده برای افراد دارای شرایط تزریق خواهد شد.

او اظهار داشت: واکسن‌های سینوفارم، برکت، پاستوکووک و کووک پلاس، اسپایکوژن، آسترازنکا و اسپوتنیک در مراکز واکسیناسیون سطح استان موجود است و از مردم درخواست می‌شود هرچه زودتر برای تزریق واکسن اقدام کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر لزوم گستردگی واکسیناسیون کرونا در استان اظهار داشت: تاکنون ۶ موج کرونا را در استان سپری کرده ایم و در این راستا رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مهمترین راهکار جلوگیری از ابتلا به کووید ۱۹ به شمار می‌رود.

کوشکی عنوان کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی در سطح استان اکنون زیر ۵۰ درصد گزارش شده که لزوم توجه بیشتر به استفاده از ماسک و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی جهت کنترل وضعیت کرونایی امری ضروری و غیرقابل انکار است.

او با اشاره به اینکه آمار بستری و مرگ مبتلایان به کرونا در سطح استان رو به پایین است ادامه داد: کاهش آمار ابتلا و بستری نباید باعث عادی انگاری و بی توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا شود.

شمار قربانیان کرونا در لرستان تاکنون ۲ هزار و ۸۴۵ نفر است و تعداد مبتلایان نیز به ۲۱۸ هزار و ۳۰۳ نفر رسیده است.

اکنون چهار شهرستان بروجرد، کوهدشت، الیگودرز و دورود در وضعیت آبی شیوع کرونا قرار دارند و وضعیت شهرستان‌های ازنا، پلدختر، چگنی، خرم‌آباد، دلفان، سلسله و رومشکان نیز زرد است.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان