به علت آلوده شدن هوای لرستان امروز ادارات استان با دو ساعت تاخیرآغاز می شود و مراکز آموزشی و دانشگاهی لرستان تعطیل شدند.

به گزارش خبر افلاک ، با وقوع پدیده گرد و غبار طی امروز و آلودگی هوای استان که بر اساس شاخص استاندارد آلودگی وضعیت کیفی اغلب شهرستان های استان بنا بر پیش بینی هواشناسی استان و تحلیل نقشه های مربوطه در شرایط بسیار ناسالم و خطرناک قرار خواهد گرفت. لذا جلسه کارگروه اضطرار موضوع آیین‌نامه اجرایی قانون هوا پاک در دوشنبه شب به ریاست احمدرضا دالوندمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان تشکیل و موارد زیر مصوب و ابلاغ شد. مقرر گردید، به منظور جلوگیری از آثار سوء پدیده گرد و غبار برای  امروز سه شنبه مورخ برای تمام شهرهای استان ، تمامی ادارات سازمان‌ها شرکت‌ها و بانک‌ها (به جزء مراکز بهداشتی و خدمات رسان و نظامی) با دو ساعت تاخیر کار خود را آغاز کنند.

براساس این گزارش، تمامی مرکز آموزشی و دانشگاهی تعطیل و امتحانات این روز بعد از آخرین امتحان و طبق برنامه اعلامی از طرف آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

مقرر شد، تمامی مراکز بهداشتی، درمانی، مرکز اورژانس و هلال احمر در تمامی شهرهای استان با آمادگی کامل شرایط لازم را برای پذیرش بیماران و افراد آسیب‌پذیر نیازمند مداخلات درمانی و حوادث احتمالی را فراهم نمایند. همچنین دانشگاه علوم پزشکی تمهیدات لازم جهت استقرار آمبولانس و کادر پزشکی را در میادین و خیابانهای اصلی شهر جهت کمک به مردم را فراهم کنند.

همچنین دبیرخانه کارگروه اطلاع رسانی لازم را از طریق صدا و سیما جراید شنیداری و نوشتاری و فضای مجازی در خصوص شرایط ناسالم فردا به سمع و نظر عموم برسانند و از عموم مردم درخواست شود، از تردد غیر ضروری و فعالیت های بدنی اجتناب کنند.

  • منبع خبر : خبرنگاران جوان