ائمه جمعه لرستان با اشاره به اینکه فتح خرمشهر از شاهکارهای رزمندگان بود،گفتند:نظارت جدی و دقیق بر بازار ضروری است.

به گزارش خبرافلاک، حجت الاسلام بهروز شمسی فر در خطبه های نماز جمعه خرم آباد با اشاره به روز ملی جمعیت، اظهار داشت: مسئله جمعیت به یک بحران تبدیل شده و دشمنان امید بستند به سال های بعد که جمعیت کشور رو به پیری رود و این در حالیست که رهبری بر موضوع جمعیت تاکید ویژه ای کردند.

وی افزود: لازم است وعده هایی که مسئولان به عنوان مشوق های فرزندآوری داده اند، تسریع شود و برای این که جوانان به فرزندآوری تشویق شوند باید این وعده ها و مشوق ها عملیاتی گردد.

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر گفت: در آن زمان چیزی که سبب پیروزی شد، استقامت و مقاومت مردم بود و در صد همه این عوامل، عنایت الهی، توجه امام زمان(عج) و رهبری امام(ره) بود و  ما را در آن مرحله سخت پیروز کرد.

وی تصریح کرد: این انقلاب و نظام طی این سالها مراحل مختلفی را پشت سر گذرانده و هم اکنون مسئله مهم هدفمندسازی یارانه مطرح شده که اکثر کارشناسان این کار را ضروری می دانند و اگر این برنامه زودتر اجرا می شد، سختی آن کمتر بود.

شمسی فر بیان کرد: همانگونه که طی این سالها با همکاری مردم از پیچ های سخت گذشتیم، مردم و مسئولان هر کدام وظیفه ای دارند و می توانیم از این مرحله هم عبور کنیم، وظیفه مردم هوشیاری است که با مراقب باشند افرادی که دنبال منافع شخصی بوده و مغرض هستند مبادا از این فرصت سواستفاده کنند و مسئولان وظیفه نظارت و کنترل دقیق را دارند هم نسبت به یارانه پرداختی و هم به دغدغه ها و مشکلات مردم رسیدگی شود.

امام جمعه موقت خرم آباد خاطر نشان کرد: این ارز تاکنون بیشتر در جیب عده ای که صاحب نفوذ بودند، می رفت و دولت جدید تصمیم به اجرای این طرح کرد و دولت طی این مدت اقدامات قابل توجهی در بخش های مختلف انجام داده است و سابقه دولت امید ملت را بیشتر کرده که در این جراحی اقتصادی موفق شود.

وی اظهار داشت: مردم همیشه همراه بوده اند و لازم است مسئولان هم نظارت کنند تا منافع این طرح به نفع مردم محقق شود.

فتح خرمشهر از شاهکارهای رزمندگان بود

حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بروجرد با اشاره به سالروز شهید بروجردی، اظهار داشت: شهید بروجردی دارای اخلاق اسلامی، شجاع، مدیر و گریزان از شهرت بود که در کردستان به او لقب مسیح کردستان دادند و افتخاری برای این شهر و کشور است، بزرگ مردی که توانست با تلاش های خود به دشمن ضربه بزند و در نهایت، شهادت که مزد او بود را از خدا گرفت.

وی با اشاره به حماسه سوم خرداد افزود: فتح خرمشهر از شاهکارهای رزمندگان بود که با حداقل امکانات و با ایمان قوی توانستند دشمن بعثی را که کشورهای زیادی پشتیبان داشت را شکست دهند و خرمشهر را آزاد کردند.

امام جمعه بروجرد، جمیعت را یکی از مولفه های مهم در کشور برشمرد و گفت: متاسفانه برخی اقدام به تبلیغ ضد جمیعت و کاهش تعداد فرزند می کنند در حالی که جمعیت یکی از مولفه های مهم در کشور است و نباید جمعیت کشور کاهش پیدا کند و با عملیاتی کردن این مشوق ها امید می رود شاهد رشد جمعیت باشیم.

وی با تاکید بر همراهی دولت در اجرای طرح اقتصادی، خاطر نشان کرد: آفت ارز ترجیحی این بود که کالاهایی که مشمول این ارز بود، سود این به جیب واردکنندگان می رفت و هدف دولت از این کار، خدمت است و باید کمک کرد تا به نتیجه برسد، در این میان باید توجه داشت که هرکجا دشمن وارد شد بدانیم که ما درست عمل کردیم و مخالفت دشمن نشان می دهد کار ما درست است اما  برخی جاسوسی می کنند و پول می گیرند تا دست به اعتراض بزنند و این افراد وابسته به دشمن هستند که راه به جایی نمی برند.

حسینی گفت: اسرائیل جنوب لبنان را اشتغال کرده بود و رزمندگان حزب الله توانستند با سلاح های آن زمان، اسرائیل را به عقب رانده و پیروزی بزرگی برای جبهه مقاومت به ارمغان بیاورند.

ضرورت نظارت جدی و دقیق بر بازار

حجت الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته کوهدشت، اظهار داشت: خیلی از گناهان محصول زمان می باشد، نماز جمعه یکی از فلسفه هایش این است که همواره به یاد خداوند متعال باشیم و در این راستا استمرار داشته باشیم.

وی افزود: هرکسی به غیر خداوند متعال دل ببندد ضرر می کند، خداوند متعال علم و نور مطلق است؛ امام سجاد (ع) در قالب دعا اصول ارتباط نظام هستی با پروردگار را نشان داده است.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به ضرورت اهمیت زمینه سازی برای میدان عمل انسان که بتواند توانایی خود را نشان دهد، عنوان کرد: همه انسان ها از صالح تا فاسد فرصت تصمیم گیری دارند ولی برخی فرصت ها را می سوزاند و برخی نیز بهترین استفاده را می کنند.

وی ضمن گرامیداشت سوم خرداد ماه، تصریح کرد:این روز روز مقاومت و پیروزی است، امام راحل تاکید کرده اند؛ مردم ایران ثابت کرده اند که تحمل گرسنگی و تشنگی را دارند ولی تحمل شکست انقلاب و اصول آن را نخواهد چند داشت؛ ملت شریف ایران همیشه در مقابل شدید ترین حملات جهانخواران مقاومت کرده اند.

طهماسبی گفت: روز فتح خرمشهر نقطه اوج عملیات بیت المقدس است، برای همه ما و تاریخ ما، یک نمونه درس آموز و عبرت آموز است زیرا نیروهای جان بر کف ارتش و سپاه بابک هماهنگی و شجاعت غیر قابل توصیفی ضربه شدیدی بر پیکر عظیمی بر رژیم بعث و استکبار جهانی وارد کردند.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به اهمیت شناسایی نقطه کانون جنگ شناختی، گفت : نام دیگری از نفوذ که پیشینه بسیار دیرینه ای دارد نفوذ راهبردی است که برپایه نرمشی به ظاهر؛ و در باطن ریشه را زدن است.

وی افزود: در نفوذ راهبردی اساسا افراد و جریانات داخلی و برخی مردم گاهی اوقات خودشان در زمین دشمن طراحی و بازی می کنند، جنگ نرم دشمن علیه جبهه خودی است و تغییر باورها و ساختار ها را دنبال می کند.

طهماسبی با اشاره به اینکه دشمن در صدد این است که نظام اسلامی را در برابر مشکلات اساسی و اقتصادی ناکارآمد جلوه دهد، بیان کرد: همه می دانند اگر مسئولان به نسخه اصلی انقلاب عمل می کردند الان قطعا تمام مشکلات برطرف می‌شد.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به اصلاح در تخصیص ارز ترجیحی، بیان کرد: امروز دولت این یارانه در ارز ترجیحی را مستقیما به خود مردم می دهد و مابقی آن را نیز برای رونق تولید کشور استفاده خواهد، مدتها قبل قرار بود که این قانون اجرا شود.

وی با اشاره به ضرورت نظارت جدی و دقیق بر بازار ، بیان کرد: در هفته اخیر معاون عمرانی استاندار و جمعی از مدیران کل سفری به کوهدشت داشتند و تصمیمات بسیار عالی در زمینه آب، بهداشت و جاده گرفته شد که جلسه پیگیری استانی نیز هفته آینده برگزار می شود.

طهماسبی با اشاره به اینکه زد و بند های سیاسی ضربه بدی به جامعه خواهد زد، گفت: مدیرکل ها هیچ ارتباطی با بنده ندارند، خودشان بررسی کنند و در انتصابات خود اقدام کنند و مدیران توانمند و پاسخگو را بیاورند، امروز روز ساختن شهرستان زیر پرچم ولایت و قرآن است.

امام جمعه کوهدشت با اشاره به اهمیت مدیریت مقاومتی و جهادی در جامعه ، گفت: هر مدیری خوب عمل کرد تشویق شود و اگر کار خود را درست انجام ندهند بایستی تذکر جدی بگیرد، سزاوار نیست مدیری که خوب عمل می کند تغییر کند و اینکه اگر مدیری نیز تغییر می شود نباید مدیری دیگر منصوب شود که کارایی کمتری نسبت به قبلی دارد؛ خدمات نظام نیز باید ارایه شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : سفیر افلاک