فرمانده سپاه لرستان گفت: باید اندیشه ورزی کنید و با تمام صاحبان فکر طرح تحول بنیادین را پایه‌گذاری کنیم و سبک زندگی غربی را از بین ببریم .

به گزارش خبر افلاک ، سردار مرتضی کشکولی عصر امروز در دیدار صمیمی شورای راهبردی بسیج فرهنگیان با فرمانده سپاه با بیان اینکه معلمی کمتر از پاسداری نیست، اظهار داشت: معلمی شرافتی دارد که حتی در بلاد کفر نیز ارزش دارد، کار معلم علم‌آموزی و توانمند‌سازی و… است که حتی دربلاد کفر نیز ارزشمند است. 

وی با اشاره به اهمیت شغل معلمی در احادیث  و قرآن بیان کرد: خود قرآن نیز کتاب تعلیم و تعلم است و معلمی کاری است که شرافت  دارد و ربطی به دین و مذهب و جناح و … ندارد . 

فرمانده سپاه لرستان بیان کرد: متاسفانه زمانی که سیاسی‌بازی و جناح‌بازی به آموزش و پرورش ورود پیدا کرد ارزش معلمی را در حد یک جناح پایین آورد و  توهینی به معلمین در عرصه تعلیم و تربیت است . 

وی خاطر نشان کرد: نگذارید مسائل سیاسی و جناحی بر آموزش و پرورش حاکم شود، پرورش سیاسی باشد اما باند‌بازی سیاسی نباشد چرا که عین فرقه بازی است. 

کشکولی با بیان اینکه علما فقط علمای دینی نیستند، خاطر نشان کرد: گاهی تعلیم و تربیت یک معلم جرقه ای در دل یک دانش‌آموز زده و سبب شده در راه شهادت قدم بگذارد و همین ارزشمند است، معلمان پیش قراول و خط شکن هستید ما نیز به شما کمک می‌کنیم و هم‌افزایی داریم .

وی گفت: اگر ما فرزندان خود را از لحاظ شخصیتی و تربیتی رویین تن بار بیاوریم قطعا موفق هستیم  و به همین جهت معلمان مسئول تربیت هستند. 

فرمانده سپاه لرستان بیان کرد: امید دارم با همت بلند ، هدف‌های غایی را مدنظر داشته باشید  و کارهای مهم اساسی انجام دهید و این بهتر است تا کارهای متعدد انجام دهیم و گاها کم ارزش باشد. 

وی با اشاره به اینکه پایه اصلی معلمی در کشور ما هنوز ارزشمند است و معلمان ما هنوز حزب الهی، مردم دار هستند افزود: باید اندیشه ورزی کنید و با تمام صاحبان فکر طرح تحول بنیادین را پایه‌گذاری کنیم و سبک زندگی غربی را از بین ببریم . 

کشکولی افزود: نظر سنجی بهمن ماه مرکز نظرسنجی ما گویه دیگری در خصوص سبک زندگی ایرانی اسلامی و اینکه تمدن اسلامی اتفاق می افتد یا نه را به پرسش‌های خود اضافه کرده است که  ۵۶ و نیم درصد مردم معتقدند نظام ما این استحقاق را دارد که تمدن ساز باشد . 

وی بیان کرد:بسیج معجزه پنهانی بود که خدا به ذهن امام خمینی (ره) آورد  و لذا اگر ما و شما دست به دست دهیم با کار هوشمندانه و سنگین  می‌توانیم کارها را پیش ببریم.

فرمانده سپاه لرستان بیان کرد: اگر روزی خود را از نقد بی‌نیاز بدانیم آن نقطه نقطه سقوط ما است، اگر واقعیات را از جامعه ندانیم و برآورد اطلاعاتی دقیق نداشته باشیم در محاسبات اشتباه می‌کنیم و همین موضوع برنامه‌ریزی‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و مسیر را اشتباه خواهیم رفت. 

وی با بیان اینکه دشمن بنا را بر این گذاشته که فضا را به هم بریزد گفت: در نظر سنجی‌های مردمی در گویه‌های اسلام، ایران ، تبعیت از ولایت فقیه ، استقلال و مخالفت با آمریکا بالای ۸۰ درصد در نظر سنجی بودند، که نشان می‌دهد جامعه انقلاب اسلامی را می خواهند  و باید تلاش کنیم این گویه ها بالاتر رود تا جامعه‌ساز نیز باشیم. 

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس