رئیس کل دادگستری لرستان بر تقویت مراکز نگه‌داری و درمان معتادین متجاهر موضوع ماده ۱۶ اشاره کرد و گفت: چنانچه نیاز به ایجاد مراکز ماده ۱۶ در مرکز استان و دیگر شهرستان‌ها شود، نسبت به ایجاد این مراکز اقدام خواهد شد.

به گزارش خبرافلاک ، محمد رزم امشب در حاشیه جلسه کمیته حقوقی و قضائی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان لرستان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه امروز با حضور اعضای کمیته حقوقی و قضائی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان در دادگستری کل لرستان برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد: اعضا و کارشناسان با تبادل و اظهارنظر بسیار مفید مصوبات خوبی در جهت اجرا به تصویب رساندند.

رئیس کل دادگستری لرستان بر مبارزه جدی و برخورد قاطع و قانونی با عوامل تولید، توزیع و نگه‌داری موادمخدر و قاچاقچیان تاکید و تصریح کرد: بنا بر تصمیمات متخذه مقرر شد از مجازات‌های تکمیلی چون حبس و یا تبعید برای این افراد استفاده شود.

رزم به تقویت مراکز نگه‌داری و درمان معتادین متجاهر موضوع ماده ۱۶ اشاره و اظهار کرد: چنانچه نیاز به ایجاد مراکز ماده ۱۶ در مرکز استان و دیگر شهرستان‌ها شود، نسبت به ایجاد این مراکز اقدام خواهد شد.

وی بر صیانت، مراقبت و تقویت معتادان پس از خروج از مراکز نگه‌داری توسط دستگاه‌های ذی‌ربط تاکید کرد.

 رئیس کل دادگستری لرستان ادامه داد: در جلسه امروز همچنین بر ضبط اموال قاچاقچیان تاکید شد، ضمن اینکه در جامعه نیز نیاز به فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی و آگاه سازی  در زمینه قاچاق مواد مخدر توسط دستگاه‌های فرهنگی یک ضرورت محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس